Son Dakika Haberler

YDP’de 17 kişi Disiplin Kurulu’na sevk edildi

YDP’de 17 kişi Disiplin Kurulu’na sevk edildi
Okunma : 27 views Yorum Yap

 

 

Dün akşam toplanan Yeniden Doğuş Partisi MYK’sı aralarından bazı Parti Meclisi üyelerinin de olduğu 17 kişiyi Disiplin Kurulu’na verdi. Daha önce istifa eden PM üyesinin yerine ise yedek listeden yeni isimler atandı.

MYK Kararları hakkında konuşan Genel Sekreter Enver Öztürk, Parti MYK sının uzun bir toplantı yaparak Parti içi reorganizasyon için önemli kararlar aldığını öncelikle üyelerin güncelleneceğini ve parti ile ilgisi olmayan üyelerin üyeliklerinin düşürüleceğini söyledi.

Öte yandan bu seçimlerde Parti aleyhine çalışan üyeleri Karma oy kullanmaya teşvik eden kişilerin de Disiplin Kuruluna vermek sureti ile Parti ile ilişkilerinin kesileceğini söyledi. MYK da alınan kararların Salı günü yapılacak Genişletilmiş Parti Meclisinde değerlendirileceğini söyleyen Enver Öztürk, “Disiplin Kuruluna verilen şahıslar kendilerini çok iyi biliyorlar. Bunlar kendilerine tebligat gitmeden istifa ederlerse işimizi kolaylaştırırlar. Adamlar seçim boyunca Parti aleyhine çalıştılar. Şimdi de Parti beklenen oyu alamadı diye yönetimi suçluyorlar” dedi.