Son Dakika Haberler

Yapışık ikizinin hayalini gerçekleştirdi! TikTok’u sallıyor

Yapışık ikizinin hayalini gerçekleştirdi! TikTok’u sallıyor
Okunma : 3 views Yorum Yap

Yapışık olarak dünyaya gelen kardeşler hayatlarının önemli bir bölümünü hastanede tedavi görerek geçirdi. Ancak yolları 13 yaşındayken ayrıldı. Yapışık ikizini kaybeden 22 yaşındaki Gabrielle, şimdilerde çektiği videolarla ikizinin hayalini gerçekleştirerek büyük bir Tiktok fenomenine dönüştü.

Tıp dilinde çeşitli organlarıyla vücutları birbirine yapışık olan bebeklere siyam ikizi deniyor. İstatistiklere göre siyam ikizi 40 bin doğumda bir dünyaya geliyor. Canlı olarak dünyaya gelen yapışık ikizlerden 200 bin bebekten sadece biri yaşayabiliyor.

ABD’nin Idaho Falls şehrinde yaşayan Gabrielle ‘Gabby’ Garcia da o şanslı bebeklerden biri. Şu anda 22 yaşında olan Garcia, yaşadığı zorlu hayat mücadelesini TikTok’tan paylaşarak büyük bir fenomen olmayı başardı.

8 AYLIKKEN AMELİYAT OLDULAR

Garcia kardeşler, bundan tam 22 yıl önce dünyaya geldi. Tıp dilinde siyam ikizi denilen bu yapışık ikizker birbirlerine bağlı olarak doğdular. Bir çift bacak, böbrek, mesane ve bağırsakları paylaşan ikizler, 8 aylıkken birbirlerinden ayrılmak için ameliyat oldular.

Önceleri her şey yolunda gidiyordu. Hayatlarının önemli bir kısmı hastanede tedavi altında geçse de Gabrielle de Michaela da sağlıklıydı. Ancak takvimler 2010’lu yılların başını gösterdiğinde işler hiç de yolunda gitmeyecekti.

HENÜZ 13 YAŞINDAYDI

Garcia kardeşler, 2011 yılında henüz 13 yaşındaydılar. Zorlu bir savaşı geride bırakmışlardı. Dünyadaki pek çok yapışık ikizin yaşadığı tecrübeyi yaşamışlardı. Aynı organları paylaşarak doğmalarına rağmen başarılı bir operasyonla iki ayrı bedene kavuşmuşlardı. Gençtiler, mutluydular. Birbirlerini çok seviyorlardı.Ta ki bir gün Michaela hastalanıncaya kadar. Michaela, midesine yerleştirilen cerrahi yamanın enfeksiyon kapması nedeniyle hastanelik oldu ve kısa bir süre sonra hayatını kaybetti. Henüz 13 yaşındaydı. Gabrielle artık tek başınaydı

‘OYNAT’ TUŞUNA BASTI VE…

Siyam ikizi olarak dünyaya gelen, 12 buçuk yıl boyunca bu zorlu savaşı atlatıp tek bedene kavuşan ikizlerden Gabrielle yaşadığı acıyı uzun bir süre atlatamadı. “Benim gibi değildi, çok cana yakındı” dediği kardeşinin ölümünden duyduğu üzüntüyle başa çıkmak için çeşitli yollar denediyse de hiçbirinde aradığı huzuru yakalayamadı.

22 yaşına gelen Gabriella ‘Gabby’ Garcia, o ana kadar içinde tuttuğu bu acıyı milyonlara duyurmak için kameranın karşısına geçti. ‘Oynat’ tuşuna bastı, kardeşinin hikâyesini anlattı ve videoyu TikTok’ta yayınladı.

TIKTOK FENOMENİNE DÖNÜŞTÜ

Gabrielle’e gelen tepkiler dalga dalga büyüdü. Bu tepkilerin birçoğu olumluydu. Gabrielle gördüğü ilgiden duyduğu mutlulukla birkaç video daha hazırladı. Onlar da kısa zamanda bir milyonun üzerinde izlenmeyi başardı. Gabrielle kısa bir zamanda TikTok yıldızına dönüştü.

ÖLEN İKİZİNİN HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Bir kızını kaybeden, öteki kızı ise TikTok fenomenine dönüşen anne Karen Garcia ise travmatik bir hamilelik geçirmişti. Doktoru, annelerine çocuklarını aldırmasını tavsiye etmişti. Ancak Karen Garcia doktorunun sözünü dinlemedi.