Son Dakika Haberler

Uyuşturucu satıcısı 5 yıldır kaçaktı

Uyuşturucu satıcısı 5 yıldır kaçaktı
Okunma : 44 views Yorum Yap

 

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün ikametgahına düzenlediği operasyonda, tasarrufunda satışa hazır 16 paket içerisinde yaklaşık 5 gram Hintkeneviri türü uyuşturucu madde ele geçirilen zanlı D.P.J.’nin 5 yıldır ülkede kaçak olarak kaldığı belirlendi.

“Kanunsuz uyuşturucu madde (Hintkeneviri) alma, verme ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı dün teminat talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen teminat duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Serkan Sakallı’yı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Sakallı, 03.06.2021 tarihinde, Lefkoşa’da sakin zanlı D.P.J.’nin tasarrufunda kanunsuz uyuşturucu madde olduğu ve satışını yaptığının öğrenildiğini, aynı gün 15.45-16.05 saatleri arasında Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibi tarafından zanlının ikametgahında mahkeme emri ile huzurunda arama yapıldığını belirtti. Sakallı, operasyon sırasında zanlının tasarrufundaki foil kağıdı parçalarına sarılı 16 paket halinde satışa hazır vaziyetteki yaklaşık 5 gram Hintkeneviri türü uyuşturucu maddeyi pencereden attığını ve bunların emare alındığına vurgu yaptı.

Sakallı, zanlının bahse konu maddeleri, 2 bin 500 TL karşılığında aranan bir şahıstan aldığını ve aranan zanlılara satıp 800 TL temin ettiğinin tespit edildiğini kaydetti. Tahkikatın tamamlandığına ve zanlının 29.09.2017 tarihinden bugüne kaçak statüde olduğuna vurgu yapan Sakallı, zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti. Yargıç Temay Sağer, zanlının 60 günü aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.