Son Dakika Haberler

Uçak içi dizaynlara da güncelleme geliyor

Uçak içi dizaynlara da güncelleme geliyor
Okunma : 553 views Yorum Yap

Koronavirüsün ardından uçak içi dizaynlara da güncelleme geliyor. İtalyan koltuk üretim şirketi Aviointeriors, sosyal mesafeihtiyacını karşılayan yeni tasarımlarını yayınladı.Şirket koltuk üretimlerini 2 ay içinde tamamlayabileceklerini belirtti.

Şirketin biri karmaşık diğeri ise daha kısa sürede üretilebilecek olan tasarımları bulunuyor. Glasssafe olarak adlandırılan üründetrasnparan bir materyal kullanılıyor. Her koltuğa takılabilir şeffaf baloncuk yolcuların omuz ve baş bölgesini kaplıyor ve böylece yolcular arasındaki teması olabildiğince en düşüğe çekecek.Daha ucuz ve daha hızlı üretime sahip “Glasssafe” için şirket 2 ayda üretimleri gerçekleştirebileceklerini belirtti.

A

 

 

 

İkinci dizayn olan “Janus”un yapım aşaması 6 ayı bulacak olsa da bu dizayn sayesinde yolcular birbirinden tamamen izole edilebilecek. Yolcular yanyana otursa dahi yapılan dizayn sayesinde koltuğun çevresini saran şeffaf birkalkan ile maksimum izolasyonu sağlayacak. Janus’un yapımında önemli olan bir diğernokta ise temizliğinin kolay ve güvenli hijyen sağlıyor oluşu.