Son Dakika Haberler

Türkiye’de Havai Fişek Fabrikasında Patlama! Ölü ve Onlarca yaralı Var!

Türkiye’de Havai Fişek Fabrikasında Patlama! Ölü ve Onlarca yaralı Var!
Okunma : 57 views Yorum Yap

Türkiye’de Sakarya’nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında şiddetli bir patlama meydana geldi. Alınan bilgiye göre, Hendek Yukarıçalıca mevkisindeki bir havai fişek fabrikasında nedeni henüz belirlenemeyen bir patlama gerçekleşti. Patlama sesi yaklaşık 50 kilometre uzaklıktaki kentin birçok noktasından duyuldu. Bölgeye, çok sayıda sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, havai fişek patlamasında 2 kişinin hayatını kaybettiği, 73 kişinin de yaralandığını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan son dakikada yaptığı açıklamasında: “189 personel içerisinde yaralı sayısı biri ağır olmak üzere 74 ve vefat sayısı da 2. Temennimiz yaralıların sağlıklı bir şekilde ailelerine dönmesi ve içeride olanlarla ilgili olumsuz haberler almamak. Her türlü tedbir şu an itibarıyla alınmış vaziyette.”

 

AFAD’DAN RADYASYON İDDİALARINA YANIT

AFAD radyasyon iddialarına şu yanıtı verdi: “Sakarya Hendek’te bulunan havai fişek fabrikasında 11.15 sularında meydana gelen kaza endüstriyel bir kaza olup, yetkililerden alınan bilgiye göre söz konusu fabrikada herhangi bir radyasyon kaynağı bulunmamaktadır.Ekiplerimiz tarafından ölçümler sürekli yapılmakta ve konu takip edilmektedir”