Son Dakika Haberler

The Big Christmas Swim at Lord’s Palace Hotel Spa

The Big Christmas Swim at Lord’s Palace Hotel Spa
Okunma : 62 views Yorum Yap

 

 

 

 

On the 25th of December 2022 Lord’s Palace Hotel SPA hosted a meaningful event. At The Big Christmas Swim organisation, volunteers went into the sea to support and raise awareness for patients struggling with cancer. The income was collected as donations for Tulips and Kemal Saracoglu cancer associations.

 

For this organisation; Lord’s Palace Hotel management and employees collected money by showing an example of solidarity besides hosting, and the collected 5.000 TL was handed over by Lord’s Palace Hotel General Manager Sami Preshova to Barbara Fursman whom is responsible for the organisation.

 

 

 

 

            -o-

 

 

 

Lord’s Palace Hotel SPA’da 25.12.2022 Pazar günü yine anlamlı bir organizasyona ev sahipliği yapıldı. The Big Christmas Swim organizasyonunda; kanserle mücadele eden hastalara destek olabilmek ve bir farkındalık yaratabilmek için gönüllü kişiler denize girdi ve elde edilen gelir Tulips ve Kemal Saraçoğlu derneklerine bağış olarak toplandı.

Bu organizasyona; Lord’s Palace Hotel Yönetimi ve çalışanları ev sahipliği yapmanın dışında dayanışma örneği göstererek 5.000 TL tutarındaki yardımı Lord’s Palace Hotel Genel Müdürü Sami Preshova tarafından organizasyon sorumlusu Barbara Fursman’a teslim edilmiştir.