Son Dakika Haberler

TC Kimlikleri Ehliyet ve Banka Kartı Olarak Kullanılabilecek

TC Kimlikleri Ehliyet ve Banka Kartı Olarak Kullanılabilecek
Okunma : 178 views Yorum Yap

Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kanal D canlı yayınında soruları yanıtladı. Yeni kimlik kartlarının ehliyet ve banka kartı olarak kullanılabileceğini belirten Soylu: “Yeni kimlik kartımızla birlikte banka kartımız ve ehliyetimiz tek kartta birleşmiş olacak” diyen Soylu, “Artık ehliyetimizi yanımızda taşımamız gerekmeyecek. ” ifadelerini kullandı.

Soylu, kimlik kartları ile ilgili yaptığı açıklamada “Yakın zamanda Türkiye’ye bunu müjdeleyeceğiz. Ehliyeti bunun üzerine yükleyeceğiz. Ehliyeti jandarma-polis bakmak istediğinde çipe dokundurmuş olacak. Yeni kimlik kartımız SGK ve e-imza hizmeti de sunacak” ifadelerini kullandı.

 

Soylu’nun açıklaması: “Yeni kimlik kartımızla birlikte banka kartımız ve ehliyetimiz tek kartta birleşmiş olacak. Artık ehliyetimizi yanımızda taşımamız gerekmeyecek. Yakın zamanda Türkiye’ye bunu müjdeleyeceğiz. Ehliyeti, kimlikteki çipe yükleyeceğiz. Ehliyeti jandarma-polis bakmak istediğinde çipe dokundurmuş olacak. Kredi kartlarından uygun olanları yine kimliğe yükleyeceğiz. Ayrıca elektronik imza da buna yüklenecek. Yeni kimlik kartımız SGK ve e-imza hizmeti de sunacak.”