Son Dakika Haberler

TC İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifası kabul edilmedi.

TC İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifası kabul edilmedi.
Okunma : 19 views Yorum Yap

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İstifa Etti. İletişim Başkanlığı, ‘İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir’ ifadeleri yer aldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz saatlerde yazılı açıklama yaparak görevinden ayrıldığını bildirmişti. Soylu görevinden ayrılırken Cumartesi ve Pazar günleri için alınan sokağa çıkma yasağı kararına ilişkin bütün sorumluluğun kendisine ait olduğunu belirtti. Soylu”Gayretle ve titizlikle yürütülen bir süreçte, tamamen salgının önlenmesine yönelik hafta sonu sokağa çıkma kararının uygulanmasının sorumluluğu, her yönüyle şahsıma aittir. Başlangıçta kısıtlı saatlerde de olsa ortaya çıkan görüntüler, mükemmel yönetilen bu süreçle uyuşmadı. Yaşadığım onca tecrübe, sorumluluk kısmı üzerimizde olan bu olayda, böyle görüntülere yol açmamalıydı.” dedi.

 

Bakan Soylu açıklamasına şu sözlerle devam etti. “Hiç bir zaman zarar vermek istemediğim aziz milletimiz, hayatımın sonuna kadar da sadık olacağım Sayın Cumhurbaşkanım beni bağışlasın. Onurla yürüttüğüm İçişleri Bakanlığı görevimden ayrılıyorum. Tüm dostlara, mesai arkadaşlarıma Allah’a ısmarladık. Allah milletimizi korusun.”

 

Süleyman Soylu 2016 yılında İçişleri Bakanlığı’na atanmıştı.

 

12.04.2020