Son Dakika Haberler

Süper Lig Başlıyor!

Süper Lig Başlıyor!
Okunma : 241 views Yorum Yap

Türkiye’de hayat normale dönmeye devam ediyor. 11 Mayıs’ta  açılmaya başlanacak olan AVM’lerin ardından bir haber de TFF Başkanı Nihat Özdemir’den geldi.

Sağlık Bakanı Koca ile yapılan görüşmenin ardından Bakan Koca gerekli önlemler alınmasıyla liglerin başlama kararının feredasyona bağlı olduğunu belirtmişti. Bugün Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir’den açıklama geldi. Açıklamasına şu sözlerle başladı:

 

Koronavirüs salgın bütün dünyayı sardı ve 5 ay geçmesine rağmen hala etkisini sürdürüyor. Bu süreci birlik ve beraberlik içerisinde en az kayıpla atlatmaya çalışıyoruz. Dünyaya örnek bir mücadele gösterdik. Her gün daha iyiye gidiyoruz. “

 

Gençlik ve Spor Bakanı, Sağlık Bakanı, Bilim Kurulu ile yapılan görüşmelerin ardından bugün  Yönetim Kurulu ile yapılan görüşmeler sonunda Süper Lig, 1. Lig, 2. Lig , 3. Lig ve bölgesel amatör ligler 12-13-14 Haziran’da başlatılmasına karar verildi.

Nihat Özdemir açıklamalarda bulunurken şimdilik bu kararın alındığı ve ellerinde değişik senaryoların da olduğunu belirtti. Lig takvimi belirlenirken maçların nasıl ve hangi şartlarda oynanacağına dair Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’ndan gelen kararlara uygun hareket edileceğini belirtti.

12-13-14 Haziran’da başlayıp Temmuz ayı sonunda bitecek olan liglerin ardından Nihat Özdemir Ağustos ayında ise Türkiye’nin UEFA Şampiyonlar Ligi finaline ev sahipliği yapacağını belirtti.