Son Dakika Haberler

Sucuoğlu: “Hazirandan sonraki süreç için ikinci bir ekonomik paket gündemde”

Sucuoğlu: “Hazirandan sonraki süreç için ikinci bir ekonomik paket gündemde”
Okunma : 107 views Yorum Yap

Önemli açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Faiz Sucuoğlu, 15 Mart’tan haziranın ayının başına kadar olan süreyi kapsayan paketin ardından, ikinci bir ekonomik paketin gündemde olduğunu açıkladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Faiz Sucuoğlu, gündem ile ilişkin açıklamalarda bulundu.

Covid-19 salgını nedeniyle kapatılan işyerlerinin bir kısmının bugün açılmasına ilişkin açıklamlarda bulunan Sucuoğlu, “tamamen bu önümüzdeki 3 ayın açılışı ile ilgili önümüzdeki hafta kısmetse 5 önergemiz Bakanlar Kurulu’na geliyor” şeklinde konuştu.

“HAZİRANDAN SONRAKİ SÜREÇTE İKİNCİ BİR EKONOMİK PAKET GÜNDEMDEDİR”

“Nisan ve Mayıs’ta olduğu gibi Haziran ayı başında da bin 500 TL verileceğini belirten Sucuoğlu, Haziran sonrasında ise yeni bir ekonomik paket oluşturulacağını açıkladı. Bin 500 TL yardım, 15 Mart’tan itibaren haziranın başına kadar olan süreyi  kapsıyor. Hazirandan sonraki süreçte ise ikinci bir ekonomik paket gündemdir” ifadelerini kullandı.

ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA KISMETSE 5 ÖNERGEMİZ BAKANLAR KURULU’NA GELİYOR

Sucuoğlu, “İkinci alternatifte iç borçlanmamı yapıp yapmayacağımız açıklayacağız. Türkiye ile yapılan ciddi çalışmalar da var. Bildiğimiz kadarıyla da bu hafta içerisinde belli bir noktaya gelecektir. TC’den para gelip gelmeyeceğini, ilerleyen günlerde göreceğiz. Ama biz gelmeyecekmiş gibi davranıp, önümüzdeki üç ayın da plan ve programını başta Başbakan olmak üzere hazırlıyoruz. Çünkü birinci pakette yüzde 70 sektörler kapatıldı. Şimdi ise öyle değil. Şu an sektörler açıldı ve açılmaya devam edecek” dedi.

Bakan Sucuoğlu, “Ekonominin ağır aksak da olsa yürüyeceği bir ortamda biz, çalışana ve iş verene nasıl açılımlar yapacağız? Bu defaki açılımlarımız ne olacak? Yani Çalışma Bakanlığı olarak bizi ilgilendiren tarafını söylemek gerekirse bunları hazırladık. Örneğin, Tamamen bu önümüzdeki 3 ayın açılışı ile ilgili önümüzdeki hafta kısmetse 5 önergemiz Bakanlar Kurulu’na geliyor.”