Son Dakika Haberler

Soylu’dan “göçmen” açıklaması: “Hepimiz buralara geldik bir yerlerden”

Soylu’dan “göçmen” açıklaması: “Hepimiz buralara geldik bir yerlerden”
Okunma : 46 views Yorum Yap

 

 

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, göçmenler hakkında yaptığı açıklamada, “Hepimiz buralara geldik bir yerlerden. Nereden geldik? Kim nereden geldi bu coğrafyaya? İstila olacakmış; kim neyi istila yapacak ya…” dedi. Türkiye’de 3 milyon 762 bin Suriyeli göçmen olduğunu söyleyen Soylu, 200 bin 950 Suriyelinin de vatandaşlık aldığını belirtti.

Soylu, Türkiye’deki göçmenler başta olmak üzere gündemdeki tartışmalara dair TGRT Haber kanalında açıklamalarda bulundu.

Soylu, canlı yayını, “Göç konusunda her şeyi konuşacağız… Sessiz ölümleri, yapılanları politikaları, yalanları, dezenformasyonları, operasyon çocuklarını… Her şeyi konuşacağız…” sözleriyle duyurmuştu.

Yayında Türkiye’deki Suriyeli göçmen sayısına ve kaç Suriyelinin vatandaşlık aldığına dair bilgiler paylaşan Soylu, “Türkiye’de 3 milyon 762 bin 686 Suriyeli var. 200 bin 950 Suriyeli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı oldu” dedi.

Soylu, ‘göçmenlerin gönderilmesi’ konusunda ise “İstanbul’da fabrikanda Suriyeli çalıştır, sigorta da yapma. Sonra ‘Bu Suriyeliler ne olacak’ de. Önce iş insanları isyan edecek. Benim Çalışma Bakanlığı döneminde iş insanları geldi. Suriyelilerin çalışması için düzenleme yapılmasını istedi” ifadelerini kullandı.

Göçmen karşıtı çıkışlarıyla bilinen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile ilgili de sert sözler sarf eden Soylu, “Hiç adam yerine koymam. Kabul etmem; bunun söylerseniz toplantıyı terk etmem. Ben bu adamı adam yerine ve insan yerine koymam. Bu hayvandan aşağı bir adamdır” şeklinde konuştu.