Son Dakika Haberler

Sırdaş Mobilya’da çıkan yangınla ilgili 2 kişi tutuklandı

Sırdaş Mobilya’da çıkan yangınla ilgili 2 kişi tutuklandı
Okunma : 41 views Yorum Yap

 

 

 

Sırdaş Mobilya’nın Lefkoşa’daki fabrikasının şilte bölümünde dün meydana gelen ve kısa sürede büyüyen yangın ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 2 kişi tutuklandı.

Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamaya göre, 06 Mart 2023 tarihinde, saat 13.30 sıralarında, Lefkoşa’da Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Sırdaş Yatak fabrikasının çatı kısmında, 24 yaşındaki O.Ç. ve 30 yaşındaki M.B.’nin gerekli tedbirleri almadan kaynak makinesi ile çalışma yaptıkları sırada, kaynak makinesinden atılan kıvılcımların, fabrika içerisinde bulunan şilte yapımında kullanılan yanıcı maddelerin üzerine düşerek bir yangın meydana gelmesine sebep olduklarını bildirildi.

Yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürülmüş olup çıkan yangın sonucu, bahse konu fabrika içerisinde bulunan muhtelif makineler, üretimde kullanılan maddeler, şilteler ve fabrikanın tüm çatısı tamamen yanarken, yangının Hasnihon Cyp. Otobak tamir atölyesine sirayet etmesi sonucu ise, tamir atölyesinin yıkama bölümünde bulunan bir adet salon araç, araç yıkama, kurutma, köpük ve road balance makineleri, elektrikli süpürge, 5 adet klima dış ünitesi 20 metre uzunluğunda profilden demirden mamul çadır malzemesi ve 7 adet alüminyum pencere tamamen yanarak zarar gördüğü açıklandı. Çıkan duman ve ısıdan dolayı işletmelerin tüm kapı, pencere ve duvarları zarar gördüğü ve bahse konu şahısların tutuklandığı bildirildi.