Son Dakika Haberler

Seyrüsefer ödemelerini internet üzerinden yatıran araç sahiplerine % 10 indirim

Seyrüsefer ödemelerini internet üzerinden yatıran araç sahiplerine % 10 indirim
Okunma : 59 views Yorum Yap

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, Nisan ve mayıs 2020’de seyrüsefer harcını internet üzerinden (on-line) zamanında yatıran araç sahiplerinin %10’luk indirimden faydalanacağını açıkladı. Bakan Atakan’ın konu ile ilgili açıklaması şöyle:

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Araç Kayıt ve Seyrüsefer Birimi kapılarını “on-line” işlemlere açıyor.

Bakanlığımızın önerisi üzerine Bakanlar Kurulu’nun almış olduğu karar çerçevesinde Nisan 2020 ve Mayıs 2020 döneminde seyrüsefer harcını internet üzerinden zamanında yatıran araç sahipleri %10 oranında bir indirim uygulamasından yararlanabileceklerdir. Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı web sitesi (www.bub.gov.ct.tr) üzerinde bulunan “AKOS Araç Kayıt Harç Ödemeleri” bağlantısını tıklayarak ödeme yapılabilecektir.

Bu çerçevede seyrüsefer harcını internet üzerinden online bir şekilde ödemek isteyen vatandaşlarımıza yönelik bir de destek hattı oluşturulmuştur.

Buna göre hafta içi mesai saatleri içerisinde on-line işlem yapmakta zorluk yaşayan ve/veya yardım talep eden vatandaşlarımız 1300 numaralı ücretsiz Alo Seyrüsefer hattını arayıp anında yardım ve yönlendirme hizmeti alabileceklerdir.

Mesai saatleri dışında veya haftasonları ise her türlü sorun için [email protected] e-posta adresi vatandaşlarımızın hizmetinde olacaktır.

%10 indirim uygulaması 17 Nisan 2020 Cuma saat 10:00 itibariyle uygulanmaya başlayacaktır.