Son Dakika Haberler

Sağlık Bakanı Pilli: Kapılar açıldığında alınacak önlemlerle ilgili bilgi verdi

Sağlık Bakanı Pilli: Kapılar açıldığında alınacak önlemlerle ilgili bilgi verdi
Okunma : 2.435 views Yorum Yap

Bir süre sonra KKTC’ye yurt dışından gelişlerin başlayacağına dikkati çeken Pilli, bu noktada  çok ciddi tedbirler almayı planladıklarının altını çizdi.

Pilli, “Kapıların açılmasıyla ilgili Türkiye ile de istişare halindeyiz. Türkiye’de de kapıların açılmasıyla ilgili bazı çalışmalar var. Önümüzdeki günlerde Türkiye Sağlık Bakanlığı ile istişareye geçeceğiz. Onların alacağı tedbirlerle bizim alacağımız tedbirleri birleştireceğiz ve bir yol haritası belirleyeceğiz” şeklinde konuştu.

Kapılar açıldıktan sonra KKTC’ye gelen herkese test yapılacağına işaret eden Pilli, “Sadece test değil, turistler için başka, burada yaşayanlar için başka önlemler alınacak. Yani bu süreçte halkımızın sağlığı için geçmişteki gibi tedbirleri alacağız” ifadelerini kullandı.

Seyahatlerin başlamasıyla ilgili alınacak tedbirlerin yakın zaman içerisinde netleşeceğine değinen Pilli, ilgili makamlar ve kamuoyunun bu konuda bilgilendireceğini vurguladı.

Türkiye’nin bu süreçte kendilerini yalnız bırakmadığının altını çizen Pilli, “Kovid-19 sürecinde Türkiye’den her türlü desteği aldık. Destekler devam edecektir. Başta Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca olmak üzere tüm Türkiye’ye teşekkür ediyoruz” dedi.

Pilli, Türkiye ile KKTC arasında Kovid-19’la ilgili bilgi paylaşımı ve iki ülkede yaşayan halkın zarar görmemesi için belirli çalışmaların yapılacağını anlattı.