Son Dakika Haberler

Sağlık Bakanı Pilli :“Bizi Tanısanız da Tanımasanız da Biz Varız”

Sağlık Bakanı Pilli :“Bizi Tanısanız da Tanımasanız da Biz Varız”
Okunma : 79 views Yorum Yap

“Bizi Tanısanız da Tanımasanız da Biz Varız”

Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli, A Haber de canlı yayına konuk olarak koronavirüs sürecinde hükümetin yaptığı çalışmaları değerlendirdi, bunun yanında Dünya Sağlık Örgütüne mesaj göndererek, “Biz de buradayız” dedi.

Türkiye’de yayın yapan medya kuruluşlarından A Habere konuk olarak Hakan Yıldırım’ın sorularını yanıtlayan Sağlık Bakanı Ali Pilli önemli açıklamalarda bulundu.

“Eğer bir başarı varsa bu KKTC’nin başarısıdır” diyen Pilli, başarının sağlanmasına gerekçe olarak, süreç içerisinden hükümetin aldığı kararları, Sağlık Bakanlığı’nın aldığı ve uyguladığı kararları, sağlık çalışanlarının özverili çalışması ve halkın alınan kararlara en iyi şekilde uyduğunu gösterdi.

“PANDEMİ HASTANESİ KORONA VİRÜS’TEN ÖNCE GÜNDEMİMİZDEYDİ”

Ali Pilli, virüsün Aralık 2019’da Çin’de görüldüğü andan itibaren, çalışmalara başladıklarını ve pandemi hastanesi çizimi yaptıklarını kaydetti.

Pilli “Ocak ayında çalışmaları yaptık. Bu tip vakalarda bakacağımız yeri hazırladık, pandemi hastanemizi hazırladık, kullanılacak cihazlar arttırıldı, gerekli tüm eğitimler verildi, zaten çalışan bir ekibimiz vardı. Ocak ayından beri çalışıyorduk. Mart ayında bu vakalar çıkınca, sınır kapıları ve hava deniz kapılarında tedbirleri aldık. Yol haritasını o zamandan çizdik. Vakanın çıktığı günden itibaren, oteli karantinaya aldık. O günden bu zamana dıştan gelen herkesi ev karantinasına aldık, sonrasında otel karantinasına çevirdik” dedi.

“TÜRKİYE YANIMIZDA OLDU”

Bu dönemde bazı sıkıntıların olduğuna dikkat çeken Pilli, “Eskiden olduğu gibi KKTC’ye Anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti her zaman yanımızda oldu, bu dönemde de aktif bir şekilde yanımızda oldu, bunun için teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

“BİZ BURADA VARIZ”

Dünya Sağlık Örgütüne de mesaj gönderen Pilli, “Biz KKTC olarak biz burada varız. Bütün dünya bizi tanımasa bile biz KKTC olarak varız, tüm kurum ve kuruluşlularımızla varız. Alt kadrolarımızla varız ki kadrolarımız en iyi çalışan kadrolardır. Buradan dünyaya iletmek istiyorum. DSÖ bizimle direkt temasa geçsin. Bizi tanısanız da tanımasanız da varız ve en iyi şekilde çalışıyoruz. Burada yaptığımız tüm faaliyetleri biz de dünyaya iletilmesini istiyoruz.” Şeklinde sözlerini noktaladı.