Son Dakika Haberler

Rum Milli Muhafız Ordusu silahlanmaya devam ediyor

Rum Milli Muhafız Ordusu silahlanmaya devam ediyor
Okunma : 156 views Yorum Yap

 

Rum Savunma Bakanı Haralambos Petridis’in, Rum Milli Muhafız Ordusunun (RMMO) düzeyinin yükseltilmesiyle ilgili stratejinin dayandığı temelleri, dün düzenlediği basın toplantısında açıkladığı belirtildi.

 

Fileleftheros gazetesinde “RMMO’nun Operasyonel Kabiliyetinin Güçlendirilmesi” başlığıyla yer alan habere göre, Savunma Bakanlığı’nın stratejisinin altı temele dayandığını ifade eden Petridis, bu stratejinin ilk ayağının RMMO’nun operasyonel kabiliyetinin güçlendirilmesi olduğunu ve bunun da dört eksende hareket ettiğini dile getirdi.

Gazeteye göre Petridis, bu dört ekseni ise şöyle özetledi; ilk eksen mevcut silah sistemlerinin olanaklarının, RMMO’nun caydırıcılık kapasitesini iyileştiren teknolojik olarak gelişmiş araçlar tedarik edilmesiyle bağlantılı olarak maksimum şekilde değerlendirilmesi; ikinci eksen altyapıların düzeyinin yükseltilmesiyle alakalı, toplamda 2 proje 2021 yılı içerisinde tamamlanacak, 12’si yapım aşamasında, 11’i de ileri proje aşamasında. Üçüncü eksenin personel konularının ele alınmasına odaklandığını ifade eden Petridis, yedek askerler konusuna özel atıfta bulundu. Dördüncü eksen ise, devletin ulusal gücünün diğer bileşenleri ile iş birliği olarak ifade edildi.