Son Dakika Haberler

ÖZERSAY; Siyasi Parti Katkı Payını Almazdım

ÖZERSAY; Siyasi Parti Katkı Payını Almazdım
Okunma : 30 views Yorum Yap

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Sn. Kudret ÖZERSAY, bir TV kanalına yaptığı açıklamalarda sürece ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Sn. ÖZERSAY kriz yönetiminde hükümet ortaklarının uyumu ile ilgili olarak; “Size göre ideal olanı bir koalisyon hükümeti içerisinde yapamazsınız, sadece mümkün olanı, uzlaşabildiğinizi yapabilirsiniz, dolayısı ile sağlık alanında da ekonomik alanda da tek başına hükümet olsaydık farklı uygulamalarımız olurdu, zaman zaman bunu hissedebiliyorsunuz, tek başına hükümet olsaydım belki bu kesintiler daha fazla olurdu, mesela siyasi parti katkı payını hiç almazdım, üzerinde uzlaştığımız şey hepimizin tasarruf etmesi ve elimizi taşın altına koyma konusudur. Bunu ortağım UBP’yi eleştirmek için söylemiyorum. Kriz dönemlerinde karar almak  daha mı zor olur, kriz dönemlerinde siyaset yapmayı bir kenara bırakabilirseniz, seçim olduğunda puan kazanırmıyım kaybedermiyim bunu düşünmeden hareket edebilirseniz, siyaseti bir kenara bırakabilirseniz ki ben bunu yaptığıma inanıyorum o zaman karar almak daha kolay olur. Geçen dönem içerisinde başarılımıydık başarısızmıydık bunu ben söyleyemem, çünkü adil olmaz, objektif olmaz, ama bu sürecin hükümet tarafından kontrollü bir şekilde götürüldüğünü vicdan sahibi herkes takdir edecektir” dedi.

Öte yandan sosyal medya hesabı üzerinden yayınla ilgili açıklama yapan ÖZERSAY, bazı kesimlerin açıklamanın tamamını dinlemeden yorum yaptıklarını, ancak tartışmaya girmeden görev yapmaya devam edeceğini belirtti.