Son Dakika Haberler

Özersay: Halka hizmete hükümette devam edeceğiz

Özersay: Halka hizmete hükümette devam edeceğiz
Okunma : 5 views Yorum Yap

 

 

HP’nin hükümette bulunduğu dönemlerde, gerek ekonomik gerekse sağlık krizini “iyi yönettiğine” işaret eden Özersay, 23 Ocak seçimlerinden sonra da bunu sürdüreceklerini söyledi.

“Ülkede krizlerin yönetilemediği, ekonominin dibe vurduğu, Meclis’in çalışamaz hale geldiğini” söyleyen Özersay, “Halkın Partisi’ne düne göre bugün çok daha fazla ihtiyaç vardır. Çünkü Halkın Partisi, bu halkın hak ve çıkarlarının sigortasıdır. Bu memlekete sahip çıkan partidir. Halkı yalnız ve yarınsız bırakmayacak partidir” ifadelerinde bulundu.

Özersay, Milletvekilliği Erken Genel Seçimlerinin 23 Ocak’ta yapılmasına ilişkin olarak, seçimin geçen yıl ağustos ayında yapılması gerektiğini ve meclise bu konuda önerge verdiklerini hatırlattı.

“23 Ocak’ta yapılacak seçimin varoluşsal önemi olduğunu” yineleyen Özersay, “Dünyadaki verileri okumamız gerekiyor. Dünya Sağlık Örgütü’nün açıklamalarına göre bu ve benzeri salgınlar devam edecektir. Önümüzdeki günlerde bizi bu ve buna benzer krizler bekliyor. Sadece KKTC’yi değil, dünyayı bekliyor” ifadelerinde bulundu.