Son Dakika Haberler

Olgun Amcaoğlu: “Hal Yasası sayesinde denetimle birlikte istikrar da gelecek”

Olgun Amcaoğlu: “Hal Yasası sayesinde denetimle birlikte istikrar da gelecek”
Okunma : 39 views Yorum Yap

 

 

Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu, BRT’de yayınlanan ‘Manşet+’ adlı programa konuk olarak gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Bakan Amcaoğlu Geçitkale Cumhuriyet Lisesi’ndeki eğitim çadırlarını su basmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunarak, “Bazı gerçeklerle yüzleşmek zorundayız” dedi.

“Önlem almak için başımıza böyle bir felaket mi gelmesi lazım” diyen Amcaoğlu, eğitimle ilgili süratle yapılanmaya gidilmesi gerektiğini ifade etti.

Olgun Amcaoğlu, okullardaki binaların eskidiğine vurgu yaparak, “Okulların yenilenmesi için minimum 250 milyon TL’lik kaynak lazım” diye konuştu.

Birleştirilmiş Hal Yasa Tasarısı Meclis Genel Kurulu’nda görüşülerek, oy birliğiyle kabul edilmesine de değinen Amcaoğlu, “21 yıldır konuşulan bir konu hayat buluyor” açıklamasında bulundu.

Amcaoğlu, nerelere hal yapılacağının belirleneceğini, ardından ihaleye çıkılacağını dile getirerek, “1 yıl içinde düzen oturtulacak” dedi.

Hal Yasası sayesinde denetimle birlikte istikrarın da geleceğine değinen Amcaoğlu, “Denetleyememeden kaynaklı sorunlarla boğuşuyorduk” ifadelerini kullandı.