Son Dakika Haberler

Nişan yüzüğünü alan kuyumcu aranıyor

Nişan yüzüğünü alan kuyumcu aranıyor
Okunma : 6 views Yorum Yap

 

Gazimağusa’da iş yapmak için bulunduğu evden ziynet eşyası çalıp satarak sahtekarlıkla para temin etmekle suçlanan M.A.’dan 200 TL karşılığında hırsızlık olduğunu bildiği halde altın kolyeyi satın almakla suçlanan İ.Ş., isimli kişi tespit edildi. M.A., ve İ.Ş., dün mahkemeye çıkarılarak aleyhlerine 3’er gün tutukluluk emri alınırken, polis, M.A.’nın sirkat ettiği ve bir kuyumcuya sattığını söylediği nişan yüzüğünü satın alan kuyumcunun tespit edilmeye çalışıldığını belirtti.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler’in huzurunda ayrı ayrı görüşülen dünkü tutukluluk duruşmalarında, Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar’ın tanığı olarak yeminli şahadet veren polis memuru Gökhan Kol, zanlı M.A.’nın 13 Haziran 2021 tarihinde, 14.00-18.00 saatleri arasında, Gazimağusa’da, marangozluk işi için gittiği Cemal Sarı’ya ait ikametgahtaki mikrodalga üzerinde bulunan 1 adet altın kolye zinciri ve üzerine takılı bulunan 1 adet beyaz altın nişan yüzüğünü çalındığını söyledi.

Gökhan Kol, zanlı M.A.’nın, aynı gün altın zinciri İ.Ş.’ye 200 TL karşılığında, nişan yüzüğünü ise bir kuyumcuya satarak sahtekarlıkla para temin ettiğini anlattı. Kol, zanlı İ.Ş.’nin ise hırsızlık olduğunu bildiği malı satın alarak hırsızlık mal kabul ettiğini ifade ederek, her iki zanlı aleyhine yürüttüğü soruşturmasını henüz neticelendiremediğini dile getirdi.

Tanık polis, kamera kayıtlarının halen incelenip ifade temin ettiğine dikkat çekti ve mahkemeden süre istedi. Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, konu suçların ciddiyetine ve yaygınlığına dikkat çektikten sonra zanlıların 3’er gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.