Son Dakika Haberler

Michael Jordan’ı anlatan belgesel “The Last Dance”!

Michael Jordan’ı anlatan belgesel “The Last Dance”!
Okunma : 31 views Yorum Yap

Michael Jordan’ı anlatan belgesel “The Last Dance” 19 Nisan’da seyircisiyle buluştu. Jordan’ın ‘İnsanlar izleyince benim korkunç biri olduğumu düşünecek’ dediği belgesel 20 Nisan’da da Netflix üzerinden ülkemizde de izlenebilir oldu.

Michael Jordan’ın kariyerinin ve 1990’lardaki Chicago Bulls’un eksiksiz bir öyküsünü anlatan belgeselin çekimleri uzun süredir devam ediyordu ve yakın zamanda hayatını kaybeden bir diğer efsane Kobe Bryant da belgeselde yer alıyor. 10 bölümlük hazırlanan belgesel dizi, izleyiciler tarafından ilgiyle karşılandı ve dizinin şu anda IMDB puanı 9,4.

1990’larda NBA’e damga vuran Chicago Bulls takımına ve bu takımın efsanevi yıldızı Michael Jordan’a odaklanan The Last Dance’in yönetmeni Jason Hehir, belgesel dizisinin yapım süreci hakkında konuştu.

Hehir, Jordan ile geçirdiği zamanı şöyle anlatıyor: “Onunla çok fazla zaman geçirmedim ama onu hâlâ içinde o Güneyli kibar çocuk olan  insan olarak görmeme yetecek kadar fazla saat geçirdim… İlk röportajımız sırasında makyözlerden biri yaklaşık altı aylık hamileydi. Birisi makyaj odasında daha rahat olması için ona (Jordan’a) puro uzattı. ‘Dalga mı geçiyorsunuz, burada hamile bir kadın var’ dedi. Ona bir sandalye çekerken ona karşı daha kibar olamazdı ve tüm bunlar orada  hiç kamera yokken oldu, odada sadece birkaç kişi vardı. O böyle birisi.”

Jason Hehir belgesel süreciyle ilgili şu sözleri de ekledi: “106 röportaj yaptık ve bazıları diğerlerinden daha iyiydi. Bazıları harikaydı ve bazıları sıkıcıydı. Karşılaştığımız zorluk ‘Nasıl izleyicilerin kafasını karıştırmadan ve hangi zamanda olduklarını sorgulatmadan bu hikâyelerin hepsini dâhil edip tüm önemli figürlerle ilgili mini belgeseller hazırlayabiliriz’ oldu.”

İlk 2 bölümü yayınlanan belgeselden Michael Jordan’ın eline yaklaşık 4 milyon dolarlık bir gelir geçecek olduğu söyleniyor ve Jordan bu gelirin tamamını hayır kurumlarına bağışlayacağını belirtti.