Son Dakika Haberler

Larnaka’da 10 Uçuş ve 2 Pozitif Vaka

Larnaka’da 10 Uçuş ve 2 Pozitif Vaka
Okunma : 314 views Yorum Yap

Güney Kıbrıs’ın ilk havayolu seferleri dün gerçekleşti.  Yurtdışından ilk geliş İsrail’den, yurtdışına ilk uçuş ise Atina’ya gerçekleşti.

İki buçuk ay sonra Larnaka Havaalanı’na dün 5 iniş 5 de kalkış olmak üzere toplam 10 uçuş gerçekleştirildi, yurtdışından Güney Kıbrıs’a dönen Rumlardan ikisinin yeni tip koronavirüs testinin pozitif çıktığı bildirildi.

Karantina Kuralları İhlal Edildi

Pozitif vaka ile çok yakın teması saptandığı ve yasa gereği evinde tecritte kalması gerektiği bildirilen bir kadın, yetkililer tarafından test yapılmak üzere arandığında evinde bulunamadı, kendisine telefonla ulaşıldığında ise plajda olduğunu söyledi.

Bir başka örnekte ise yurtdışından Güney’e dönüş yapan bir kişi, “sıkıldığı” için yerleştirildiği karantina otelinden kaçtı, yetkililer bu kişiyi bulmak için polisi devreye soktu.

Son örnekte de yine yurtdışından Güney’e dönüş yapan, aynı uçakta bulunduğu ve çok yakın temasta olduğu belirlenen kişinin pozitif çıkması nedeniyle kendini tecrit etmesi istenen kişi de kurala uymadı. Yetkililer tarafından aranan kişi arkadaşlarıyla sahildeki bir fastfood lokantasında yemek yerken bulundu.