Son Dakika Haberler

Konteyner kent için bu akşam BRT’de özel yayın gerçekleştirilecek

Konteyner kent için bu akşam BRT’de özel yayın gerçekleştirilecek
Okunma : 35 views Yorum Yap

 

 

Türkiye’de inşa edilecek konteyner kent için bu akşam siyasilerin ve iş dünyasının katılacağı yardım amaçlı özel bir yayın yapılacak.

Türkiye’de yaşanan deprem felaketinin ardından yaraların sarılması amacıyla Başbakanlık öncülüğünde Kuzey Kıbrıs’taki 42 oda, birlik, federasyon ve dernek tarafından oluşturulan “Kıbrıs Türk Dayanışma Platformu”nun inşa edeceği konteyner kent için iş ve siyaset dünyasının öncü isimleri bir araya geliyor. Bu çerçevede BRT’de özel yayın gerçekleştirilecek.

Yayına Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Başbakan Ünal Üstel, Başbakan Yardımcısı Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, ve Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman’ın yanı sıra Sanayi Odası Başkanı Ali Kamacıoğlu, Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz, Otelciler Birliği Başkanı Dimağ Çağıner, İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, Esnaf ve Zanaatkârlar Odası Başkanı Mehmet Ali Ardıç’ın da yer aldığı toplam 42 sivil toplum örgütünün başkanları katılacak.

“Türkiye için tek yürek – Acımız bir yasımız bir” sloganıyla gerçekleşecek 1000 konut için yardım amaçlı özel yayın bu akşam (14 Şubat) saat 19.30’dan itibaren canlı yayında BRT ekranlarında olacak.