Son Dakika Haberler

KIBRIS’A YENİ BİR PLAN “BAŞKANLIK SİSTEMİ” – Ramadan Cafer

KIBRIS’A YENİ BİR PLAN “BAŞKANLIK SİSTEMİ” – Ramadan Cafer
Okunma : 198 views Yorum Yap

KIBRIS’A YENİ BİR PLAN “ BAŞKANLIK SİSTEMİ”

Annan Planını hatırlarsınız. Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Kofi Annan’a ithaf edilen ama sonradan ABD, İngiltere  ve AB  tarafından hazırlandığı ortaya çıkan, Türk toplumunu imha  etmeye yönelik bu plan bir gecede ortaya çıkmadı. Helikopterle bir anda adaya inmedi bir takım güçler yıllar yıllar öncesinden adeta dantel işler gibi çalışarak  bazı kanaat önderlerini, iş adamlarını, siyasetçilerini kullanarak bu zehiri yavaş ve sistemli şekilde güncel tabirle virüs gibi toplumumuza zerk etttiler.

Rahmetli Rauf Denktaş’a Amerikada ameliyat olduktan hemen sonra daha ameliyatın etkisi tam olarak geçmeden planı imzalatmaya çalıştılar ama Rahmetli Denktaş tecrübesi sayesinde bu plan denilen  oyunun farkına vardı ve reddetti.

Ancak, oyunu kuranlar çalışmalarına devam ederek  , Yess Be Annemcileri  pankartlarla, bayraklarla çemberlere, meydanlara çıkarttılar. Eğer bu planı Rum’lar da onaylamış olsaydı doğacak felaketi bu gün hepimiz görebiliyoruz.

2004 yılında yaşadığımız bu refarandum sonrasında Türk Toplumuna Allah yardım etti de Güney’de ki komşumuz HAYIR oyu vererek kendi ayaklarına kurşun sıktı ve bizi sonu karanlık yoldan çevirdi.

Şimdi hafızalarımızı tazelediğimiz bu kısa girişten sonra gelelim günümüze. Tüm dünya Corona virüsü belasıyla uğraşırken yeni bir çalışma gizliden ortaya çıkmaya başladı. Bu ay yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ertelenmesini de değerlendirmek isteyen plan sahipleri yeni bir teoriyi gündeme getirdi. BAŞKANLIK SİSTEMi.  Toplumun hemen her kesiminin ağzında Başkanlık sistemi. Sanki başkanlık sistemi gelecek bütün dertler bitecek.

Buraya dikkat !  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin siyasi aktörleri belli  sağ’dan say, sol’dan say hep aynı kişiler.  Zaten bu kişiler neredeyse dönüşümlü olarak Hükümeti yönetiyorlar.

Bir A partisi geliyor. Olmadı, sonra B partisi geliyor yine olmadı eee bir de koolisyon yapsak…. Bu süreç böyle gidiyor. Başkan lık sistemi gelirse ve de Başkan seçilirse sizce Başkan bu siyasi aktörlerin dışından mı çıkacak?  Elbette HAYIR.  Zaten, bu kişiler yıllardır siyasetin ve yönetimin içindeler, sonuç ortada.

Sonuç olarak,  Başkanlık sistemi  2. Annan Planıdır. Uyanık olunmalı. Allah iki kere yardım etmeyebilir.

Amaç, Kıbrıs Türkünü refaha çıkarmak değil, refaha çıkmasını sağlayacak doğalgaz ve petrol zenginliklerini elinden almaya yönelik bir plandır. Amaç, Türkiye’nin garantörlüğünü elinden almaya, güvenliğimizi sağlayan askerimizin adadan çekilmesine yönelik bir plandır.

Gün birlik ve beraberlik günüdür. Vatana sahip çıkma günüdür. Her türlü siyasi görüşe sahip insanımız Vatan şemsiyesi altında toplanmalıdır.  VATAN’a sahip çıkarsak, denizlerin altındaki MAVİ zenginlikler zaten bizlerin olacak.

Kalın sağlıcakla,

Ramadan Cafer