Son Dakika Haberler

Karantina delik deşik!

Karantina delik deşik!
Okunma : 22 views Yorum Yap

Gaziverenli İsmail Oktan, bir hafta önce İngiltere’den gelerek Alsancak’taki Riverside otelde karantinaya yerleştirilen kız kardeşini ziyaret ederek temas etti. Karantina merkezi yetkilileri durumu fark edince İsmail Oktan’ı yakalamaya çalıştı ancak başaramadı.

Kimliği 4 gün sonra tespit edildi

 

Riverside Otel yetkilileri kamera kayıtlarının inceleyerek İsmail Oktan’ın kimliğini tespit etti. Otel yetkilileri, kimlik tespitini yaptıkları İsmail Oktan’ın, gizlice otele girdiğini ve karantinadaki kız kardeşi Seher Gümüşhan ile temas ettiğini de saptadı. Durumu bu sabah itibarıyla Sağlık Bakanlığına bildirdi.

Polis zoruyla karantinaya alındı

 

Sağlık Bakanlığı, durumu Güzelyurt Polis Müdürlüğü’ne bildirdi.  Polis eşliğindeki ambulans, sabah saatlerinde Gaziveren’e giderek İsmail Oktan’ı bularak gözlem altına aldı. İsmail Oktan, kız kardeşinin de bulunduğu Riverside Otel’de karantinaya alındı.

Gaziveren’de panik

 

Polis eşliğindeki ambulansın köyde görülmesi ile Gaziveren’de panik başladı. Önce, karantinadaki iki kişinin firar ederek köye geldiği söylentisi yayıldı. Durumun anlaşılmasının ardından bu kez  İsmail Oktan ile temas edenler arasında panik başladı. Havadis’in elde ettiği bilgiye göre birçok vatandaş, test yapılması talebiyle bölgedeki sağlık kuruluşlarına telefon açtı.