Son Dakika Haberler

Kar-İş eylem uyarısında bulundu!

Kar-İş eylem uyarısında bulundu!
Okunma : 16 views Yorum Yap

Kamu Araçları İşletmecileri Birliği, 5 Haziran Cuma gününe kadar taşımacılık sektörüyle ilgili gerekli kararların almaması halinde Pazartesi günü Başbakanlık önünde araçlı ve süresiz eyleme gideceklerini açıkladı.
Konuyla ilgili açıklama yapan Kar-İş Basın Sözcüsü Zekai Gece, pandemi sürecinde toplu taşımacılığın ciddi ekonomik zarara uğradığını ve sektörün geleceğinin tehdit altında olduğunu belirtti.
Gece, sektör olarak devletten talep ettikleri ekonomik önlemler ve düzenlemeler çerçevesinde Başbakan dahil tüm ilgili bakanlarla görüşmeler yapıldığını ifade ederek, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’ndan da sıkıntıların çözülmesi yönünde destek sözü aldıklarını anlattı.
“Fakat sektörün çalışamayacak pozisyonda olan büyük kesimi için hükümetin gerekli açılım ve destekleri ortaya koymadan ve sektörde ön gördüğümüz katkı ve düzenlemeler netleşmeden toplu taşımacılığı açılıma götürme istemi kabul edilebilir değildir. Bu konuda yapılan açıklamayı da talihsizlik olarak kabul ediyoruz” diyen ülkedeki toplu taşımacılığın bir çıkmaza sürüklenmesine duyarsız ve sessiz kalmayacaklarını belirtti.

Gece, bu şartlarda toplu taşımacılığı faaliyete geçirmeyecekleri uyarısında bulunarak, Başbakan ile hükümetin 5 Haziran Cuma gününe kadar sektör için gerekli kararları almaması halinde 8 Haziran Pazartesi günü Başbakanlık önünde araçlı ve süresiz eyleme gidileceğini belirtti.