Son Dakika Haberler

Japonya açıklarında kargo gemisi battı: 13 kişi kurtarıldı, 9 kişi kayıp

Japonya açıklarında kargo gemisi battı: 13 kişi kurtarıldı, 9 kişi kayıp
Okunma : 26 views Yorum Yap

Japonya’nın güneybatısında şiddetli rüzgarlar nedeniyle bir kargo gemisi battı. 22 kişilik mürettebattan 13 kişi kurtarıldı, 9 kişi aranıyor.

Hong Kong’a kayıtlı ‘Jintian’ isimli kargo gemisi, dün akşam 23.15’te bir yardım çağırısında bulundu. Çağrıda, geminin su almaya başladığı, ve 22 kişilik Çinli ve Myanmarlı mürettebatın filikalara bindiği aktarıldı. Odun taşıyan geminin neden battığı tam olarak bildirilmese de Sahil Güvenlik’ten bir sözcü çağrının, rüzgarın en şiddetli olduğu saatlerde geldiğini söyledi. Gemi, çevredeki diğer gemilerden de gelen bilgiye göre sabah 02.46’da tamamen battı.

Sahil Güvenlik, ilk açıklamalarında önce 4 kişinin Danjo Adaları’nın 110 kilometre batısında yüzerken bulunduğunu, daha sonra da bir kişinin daha kurtarıldığını aktardı. Kurtarılanların Çin vatandaşı olmaları dışında şu anki durumları hakkında bir açıklama yapılmadı.

Geminin battığı bölge, Nagasaki ve Güney Kore’nin Jeju Adası arasında yer alıyor. Bölgede şiddetli hava koşulları nedeniyle, bir çok uçuş iptal edilmişti.