Son Dakika Haberler

İskan ve Rehabilitasyon Dairesi’nde cinsel saldırı ve darp iddiası: Zanlı teminata bağlandı

İskan ve Rehabilitasyon Dairesi’nde cinsel saldırı ve darp iddiası: Zanlı teminata bağlandı
Okunma : 766 views Yorum Yap

 

 

Lefkoşa’da İskan ve Rehabilitasyon Dairesi’nde cinsel saldırı ve darp suçunu işlediği gerekçesiyle tutuklanan İskan Komitesi Başkanı olarak görevli zanlı S. S., mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Ümit Karagöz, zanlı S. S.’nin “Cinsel saldırı ve darp” suçunu işlediğini belirtti.

Polis, 03 Mart 2023 tarihinde saat 16.20 raddelerinde Lefkoşa’da İskan ve Rehabilitasyon Dairesi’nin Takip Şubesi’nde konu dairede İskan Komitesi Başkanı olarak görev yapan Lapta’da sakin 68 yaşındaki S. S.’nin, aynı dairede katip yardımcısı olarak görev yapmakta olan Lefkoşa’da sakin 33 yaşındaki D.G.’ye cinsel saldırıda bulunduğunu aktardı.

Polis, müştekinin 06 Mart 2023 tarihinde Adli Şube’ye geldiğini ve ifadesinde S.S.’nin aleyhinde şikayetçi olduğunu anlattı. Polis, aynı gün alınan şikayet üzerine Lefkoşa Kaza Mahkemesi nöbetçi yargıca müracaat edilip S.S.’nin tutuklanabilmesi için derdest emri temin edildiğini belirtti.

Polis, 07 Mart 2023 tarihinde saat 00.15 raddelerinde LPM Adli Şubeye gelen S.S.’ye hakkındaki suçlamanın bildirilip kısa ihtar tahtında işlemiş olduğu suç izah edildiği zaman, zanlının cevaben “terfi aldığı için sarılıp öptüm” dediğini söyledi. Polis mesele ile ilgili olarak zanlının etki edebileceği tahkikatın tamamlandığını belirterek, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Nil Elodie Çeliker, zanlının haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması, 20 bin TL nakdi teminat yatırması, 2  kefilin 300 bin TL kefalet senedi imzalaması, yurtdışına çıkışının yasaklanması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.