Son Dakika Haberler

İrsen Küçük ölümünün dördüncü yıl dönümünde anıldı

İrsen Küçük ölümünün dördüncü yıl dönümünde anıldı
Okunma : 67 views Yorum Yap

 

 

Eski başbakanlardan İrsen Küçük kabri başında anıldı.

Anma etkinliğine Küçük’ün ailesi, yakınları, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Başbakan Ünal Üstel, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu, CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, bakanlar ve milletvekilleri katıldı.

Anma töreninde konuşan İrsen Küçük’ün eniştesi eski bakanlardan Feridun Adahan, Küçük’ün başarılı işlere imza attığını, kalıcı hizmetler verdiğini söyledi.

Adahan, Küçük’ün uzun yıllar milletvekili, bakan ve Başbakan olarak aktif siyasette bulunduğunu, siyasi tarihe kalıcı eserler bıraktığını da söyledi.

İrsen Küçük’ün topluma hizmeti esas aldığını da dile getiren Adahan, Erenköy’de başlayan varoluş çarpışmalarında da diğer icraatlarında da bu anlşayışla görev yaptığını anlattı.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar da Küçük’ün ülkeye büyük hizmetler verdiğini vurguladı.

Tatar, İrsen Küçük’ün görev yaptığı sürede Kıbrıs Türkü’nün adadaki varlığının devamlılığı için mücadele ettiğini belirterek, çalıştığı arkadaşlarına ülke ve halk sevgisini aşıladığını anlattı.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, ülkeye kalıcı hizmetler veren İrsen Küçük’ü özlem ve minnetle andıklarını söyledi.

Başakan Ünal Üstel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

Ülkemizin yetiştirdiği çok değerli siyasi liderlerden biri olan, merhum Başbakanımız İrsen Küçük’ü ölümünün dördüncü yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyoruz.