Son Dakika Haberler

İngiltere’de 93 Yaşındaki Kıbrıslı Kadın Koronavirüsü yendi

İngiltere’de 93 Yaşındaki Kıbrıslı Kadın Koronavirüsü yendi
Okunma : 1.624 views Yorum Yap

 Maritsa Tsioupra, 93,  21 Mart’ta İngiltere’de Barnet Hastanesinde Covid-19 teşhisi konan Tsioupra,  hastanede geçirdiği ilk haftadan  sonra durumu hızla kötüleşmeye başladı. Doktorlar haftalarca yoğun bakımda kalan Tsioupra’nın hayatta kalma şansını az görmesine rağmen Tsioupra hayata tutunmayı başardı.

Kızı Soulla, 52, “Onu bir daha asla göremeyeceğimizi düşündük. Doktorlar ona çok az şans tanıdı ve onu görmemize izin verilmedi. Her şeyin artık bittiğini düşünmüştük. ”

Annesinin hayatı boyunca aileyi destekleyerek çok çalıştığını, giyim ve restoran işletmelerinde uzun saatler çalıştığını söyledi. Soulla Tsioupra ekledi: “O zor bir karakter ve bu ona yardımcı olacaktı. Onu bir daha asla göremeyeceğimizi düşündükten sonra tekrardan normale dönebilmesi bizim için inanılmaz bir mucize oldu. Çok şanslıyız.

“Kalbim sevdiklerini kaybeden herkese gider, bize yardımcı olan Sağlık çalışanlarına çok  teşekkür ediyoruz. ”dedi.

Aslen Pano Zodia’lı ,Kıbrıs Kadınlar Ligi Başkanlığı yapmış  ayni zamanda İngiltere Ulusal Kıbrıs Federasyonu komite üyesi olan Maritsa Tsioupra, Komi Kebir’le (Takis Tsioupra,Kıbrıs) evli olup, üç çocuğu, beş torunu ve iki büyük toruna sahip. 

Kaynak: Standard UK