Son Dakika Haberler

İngiltere – Güney Kıbrıs seferini yapan uçakta bir yolcu hayatını kaybetti

İngiltere – Güney Kıbrıs seferini yapan uçakta bir yolcu hayatını kaybetti
Okunma : 42 views Yorum Yap

 

 

Güney Kıbrıs’ta, Baf Havalimanı’nda dün meydana gelen iki olayda bir yolcu uçuş esnasında hayatını kaybetti, bir diğer yolcu ise uçağın merdivenlerinden inerken düşerek ağır yaralandı.

Baf Havalimanı’nda dün meydana gelen iki olayda, bir yolcunun, İngiltere – Güney Kıbrıs seferini yapan uçakta hayatını kaybettiği, diğer olayda ise Glasgow’dan Baf’a gelen bir turistin, uçağın merdivenlerinden inerken düşerek ciddi şekilde yaralandığı ifade edildi.

63 yaşındaki Kıbrıs asıllı bir İngiliz yolcunun, İngiltere – Güney Kıbrıs seferini yapan uçakta hayatını kaybettiğini yazan Fileleftheros gazetesi, pilotun yetkili birimleri durumdan haberdar ettiğini ve uçağın Baf Havalimanı’na inmesinin ardından ambulansın söz konusu kişiyi alarak hastaneye götürdüğünü kaydetti.

Gazete, hastanede adamın hayatını kaybettiğinin tespit edildiğini iletti.

 

DENGESİNİ KAYBEDEN YOLCU, MERDİVENLERDEN DÜŞEREK AĞIR YARALANDI

Gazete yaşanan diğer bir olayda ise, Glasgow’dan Baf havalimanına giden 73 yaşındaki bir kadın turistin, uçağın merdivenlerinden inerken dengesini kaybedip 3 metre yükseklikten boşluğa düştüğünü yazdı.

Kadının düşmesinin ardından hemen Baf Hastanesi’ne kaldırıldığını kaydeden gazete, hastanede kadının kafa travması yaşadığını, aynı zamanda köprücük kemiği kırığı ve kaburga kırıkları olduğunun tespit edildiğini belirtti.

Kadının hemen ameliyata alındığını belirten gazete, hastanın durumunun kritik fakat stabil olduğunu ekledi.