Son Dakika Haberler

Hasan Taçoy’dan KIBTEK için savcılığa çağrı; polis soruşturmasını başlatın..

Hasan Taçoy’dan KIBTEK için savcılığa çağrı; polis soruşturmasını başlatın..
Okunma : 287 views Yorum Yap

Bir televizyon kanalında canlı yayına çıkan Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, KIBTEK ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Taçoy yaptığı açıklamalarda; “Bu kurumun içerisinde yapılan işlemlerde sürekli bir kehanettir gidiyor, bu kehanetin adına çoğu insan rüşvet diyor, esas olay bugün kurum içerisinde bir soruşturma komitesi kurdum, soruşturma komitesine  yaptığım araştırma donelerini verdim, bu doneleri araştırsınlar bulsunlar, eğer kimin ne yaptığını eğer açıklamazlarsa kimin ne yaptığını nasıl geldiğini de ben üstüne giderek halka açıklayacağım.  İçten bazı mühendisler de var ki yönetim kurulunu da yanlış yönlendiriyor, yarın sendika çıkıp benden hesap sorsun istiyorum. Kurumu sil baştan tertiplemek gerekiyor, ister içeriden ister dışarıdan olsun rüşvetin mevzu bahsi bile suçtur, yasası var, alanda veren de suçludur. Yönetim kurulu dahil herkesin mal beyanını aldım. Ben bu politikaları değiştirmeyeceğim. Ölümlerden korksaydım mezarlıktan geçmezdim, bunun suçlusu ortaya çıkacak, savcılığa da çarı yapıyorum sayıştayın tamamlamış olduğu dosyanın akıbetine baksın, polis soruşturmasını erken başlatsın, halkın önüne neymiş olanlar çıkaralım” ifadelerini kulandı.

Bilindiği üzere KIBTEK’teki ihalelerle ilgili bir sayıştay raporu hazırlanmış, COVİD-19 salgını sonrası rapor gündemden düşmüştü.