Son Dakika Haberler

Güney’de kar yağması bekleniyor

Güney’de kar yağması bekleniyor
Okunma : 37 views Yorum Yap

 

 

Rum Meteoroloji Dairesi bu gece ve yarın Troodos’un en yüksek zirvelerinde karla karışık yağmur veya kar yağışı beklendiğini açıkladı.

Rum Meteoroloji Dairesi’nden yapılan hava durumu raporuna göre bu gece hava parçalı bulutlu ve akşam saatlerinde yer yer sağanak yağış bekleniyor, doğu kıyılarında ise münferit bir fırtına ihtimali göz ardı edilmiyor. Batıdan başlayıp kademeli olarak tüm adayı etkileyecek.  Yağmur ve yerel fırtınaların esas olarak gece yarısından itibaren olması bekleniyor.  Trodos’un en yüksek zirvelerinde karla karışık yağmur veya kar yağışının oluşabileceği ihtimal dahilindedir.

Rüzgarlar başlangıçta ağırlıklı olarak güneydoğudan güneybatıya ve yerel olarak değişken, 3 bofor kuvvetinde esecek. Deniz biraz dalgalı olacak. Sıcaklık iç kesimlerde 12 derece civarında, güney, doğu ve kuzey kıyılarında 15 derece civarında olacak.

Çarşamba günü hava çok bulutlu olacak ve yerel etkilerin uzun ve hatta yoğun olmasıyla birlikte yağmur ve yerel fırtınalar bekleniyor. Troodos’un en yüksek zirvelerinde sulu kar veya kar yağışı mümkündür. Öğleden sonra sistem doğuya doğru ilerleyecek ve etkileri giderek zayıflayacak.

 

 

 

 

SigmaLive