Son Dakika Haberler

Güney Kıbrıs’ta çalışan Kıbrıslı Türkler, Meclis önünde eylem yaptı!

Güney Kıbrıs’ta çalışan Kıbrıslı Türkler, Meclis önünde eylem yaptı!
Okunma : 55 views Yorum Yap

 

Koronavirüs önlemleri çerçevesinde alınan kararlar nedeniyle işlerine gidemedikleri için mağdur olan bir grup eylemci, “İşimize dönmek istiyoruz” yazılı pankartlarla ve sloganlarla saat 11.00’de Meclis önünde eyleme başladı. Kapıların açılmasını isteyen eylemciler, hükümeti istifaya çağırdı.

Güney Kıbrıs Rum yönetimi 28 Şubat’ta koronavirüs önlemi gerekçesiyle Derinya, Lokmacı, Bostancı ve Lefke sınır kapılarını kapama kararı almıştı.

Güney Kıbrıs’ta çalışanlar geçtiğimiz haftalarda Metehan sınır kapısında araçlı eylem düzenlemiş, yaşadıkları ekonomik zorluklara dikkat çekmişti.

Eylemciler Başbakan Ersin Tatar’ı ve başbakan yardımcısı Kudret Özersay’ı dışarı çıkıp halk ile konuşmaya çağırırken hükümetden eylemcilere cevap gelmemesi üzerine muhalefet parti millet vekilleri meclis önündeki eylemcilerin yanına giderek onların yanında olduklarını ve bu konunun en kısa zamanda çözülmesi için ellerinden geleni yaptıklarını bildirdi.
Bunun üzerine eylemciler kısa bir müddet daha meclis önünde bekledikten sonra  perşembe günü  meclis önünde yine toplanacaklarını bildirerek meclis önüne siyah çelenk bırakıp olaysızca ayrıldılar.