Son Dakika Haberler

Güney Kıbrıs Sağlık Bakanı Konstantinos İoannou vakalarda artış olacağı konusunda endişelerini ifade etti

Güney Kıbrıs Sağlık Bakanı Konstantinos İoannou vakalarda artış olacağı konusunda endişelerini ifade etti
Okunma : 79 views Yorum Yap

Güney Kıbrıs Sağlık Bakanı Konstantinos İoannou, Covid-19 ile ilgili mart ayından bu yana uygulanan kısıtlayıcı önlemlerin kademeli kaldırılmasıyla vakalarda artış olacağı konusunda endişelerini ifade ederek “ancak yönetilebilir bir durum olacak” dedi.

Güney Kıbrıs Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiades’in çarşamba akşamı halka hitaben yaptığı konuşmasında, kısıtlamaların aşamalı olarak kaldırılmasının ilk iki aşamasını açıklanmasının ardından Güney Kıbrıs Sağlık Bakanı, perşembe günü Maliye ile Çalışma bakanlarıyla birlikte ortak bir basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısı sırasında  konuşan Güney Kıbrıs Sağlık Bakanı, önlemlerin kademeli kaldırılmasının endişe verici bir gelişme olduğunu; ancak buna rağmen “rehavet içinde olmamamız gerekir; sosyal mesafeli önlemlerin ve kişisel hijyen önlemlerini uygulamamız önemlidir” dedi.

Maske konusuna değinen Güney Kıbrıs Sağlık Bakanı, bir ay önce Sağlık Bakanlığı tarafından açılan ihalelerden dolayı Sağlık Bakanlığı 4,5 milyon avroluk 9 milyon maske satın aldığını ve maskelerin 1 Mayıs tarihinde adaya gelmesini beklediğini söyledi.