Son Dakika Haberler

Formula Regional Asya Şampiyonası Abu Dhabi Grand Prix’inin start anında kaza

Formula Regional Asya Şampiyonası Abu Dhabi Grand Prix’inin start anında kaza
Okunma : 8 views Yorum Yap

 

 

 

 

Türkiye’nin ilk Formula 2 pilotu olan Cem Bölükbaşı ve Salih Yoluç, Formula Regional Asya Şampiyonası Abu Dhabi Grand Prix’sinin start anında kaza yaptı. Cem Bölükbaşı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “İyiyim. Merak edecek bir şey yok arkadaşlar” ifadesini kullandı.

Formula Regional Asya Şampiyonası’nda mücadele eden milli pilotlar Cem Bölükbaşı ile Salih Yoluç’un araçları kazaya karıştı. Şampiyonanın, Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’deki Yas Marina Pisti’nde düzenlenen ayağının üçüncü yarışına, Evans GP takımından Cem Bölükbaşı ile Pinnacle ekibinden Salih Yoluç da katıldı.

 

 

Milli pilotların araçları, yarış başında gerçekleşen ve birçok aracın karıştığı kazaya karıştı. İki pilot da kazadan yara almadan kurtuldu.

Bu yıl Formula 2’de yarışma kararı alan ve sezon öncesi hazırlık amacıyla bu şampiyonaya katılan Cem Bölükbaşı, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından sağlık durumuna ilişkin yaptığı açıklamada, “İyiyim, merak edecek bir şey yok arkadaşlar” ifadelerini kullandı.

Salih Yoluç ise otomobilindeki “halo” sistemi sayesinde kazadan yara almadan kurtulduğu bilgisini paylaştı.