Son Dakika Haberler

EURO 2020’nin ertelenmesi milli takıma yaradı

EURO 2020’nin ertelenmesi milli takıma yaradı
Okunma : 111 views Yorum Yap

EURO 2020’nin ertelenmesiyle sakatlarımız için iyi haber

Koronavirüs sebebiyle EURO 2020 için gelen erteleme kararı sonrası sakatlıkları nedeniyle turnuvayı kaçırması beklenen  Türkiye futbol A milli takımı oyuncuları Yusuf Yazıcı, Merih Demiral ve Cenk Tosun’un 2021’deki turnuvada forma giyme ihtimalleri mutluluk yarattı.

21 Aralık’ta Lille – Monaco maçında Yusuf Yazıcı’nın çapraz bağları kopmuştu. 12 Ocak’ta ise Juventus’taki milli gururumuz Merih Demiral’ın, Roma karşısında sol diz ön çapraz bağlarının koptuğu belirlenmişti. Son olarak da 4 Mart’ta Cenk Tosun, Crsytal Palace idmanında dizinden sakatlanmış ve 6-7 ay sahalardan uzak kalacağı açıklanmıştı. Ancak EURO 2020’nin, 2021’e ertelenmesinin ardından 3 yıldızımızın turnuvada bir aksilik olmazsa forma giyecek olmaları herkesi çok mutlu etti.

UEFA BAŞKANI ALEKSANDER CEFERIN HABERİ AÇIKLAMIŞTI

“Şuan da EURO 2020’yi ertelemek, ulusal ligleri ve kulüp organizasyonlarını tamamlayabilmek için tek şansımızdı. Bu konuda 55 ülkenin tam desteğini aldık.”

Ceferin, UEFA EURO 2020’nin 12 Haziran – 12 Temmuz 2020 tarihleri arasında Avrupa’da on iki şehirde gerçekleşmesinin planlandığını hatırlatarak, “Önerilen yeni tarihler 11 Haziran – 11 Temmuz 2021’dir. UEFA mevcut bilet sahiplerine 2021 turnuvasında biletlerinin ve paketlerinin değerini tam olarak iade edilecektir. Önümüzdeki ay içinde, geri ödeme süreci hakkında daha fazla bilgi iletilecektir” dedi.

Türkiye Futbol A Milli Takımı

Ay-yıldızlı ekip 5. kez Avrupa Şampiyonası’nda

H Grubu’nu ikinci sırada bitiren A Milli Takım, tarihinde 5. kez Avrupa Şampiyonası’nda yer alacaktı.

Romanya’nın başkenti Bükreş’teki ROMEXPO Sergi Merkezi’nde gerçekleştirilen kura çekimine 3. torbadan katılan Türkiye Futbol A Milli  Takımı, İtalya, İsviçre ve Galler ile A Grubu’nda yer almıştı.

Açılış maçını İtalya ile Türkiye oynanması planlanıyordu;

Şampiyonanın açılış maçı A Grubu’nda ev sahibi ülkelerden İtalya ile A Milli Futbol Takımı arasında oynanacaktı.