Son Dakika Haberler

Enfield’de 10 milyon poundluk uyuşturucu baskınında 6 Türk tutuklandı

Enfield’de 10 milyon poundluk uyuşturucu baskınında 6 Türk tutuklandı
Okunma : 138 views Yorum Yap

 

 

Ulusal Suç Dairesi ile Metropolitan Polis’in Organize Suç Ortaklığı (OCP) arasında düzenlenen ortak operasyonda 10 kişi tutuklandı ve 124 kilo A sınıfı uyuşturucu ele geçirildi.

Şüphelilerin 6’sı Türk vatandaşı, 3 İngiliz ve 1 İtalyan vatandaşından oluşuyor.

OCP memurları 28 Nisan Çarşamba günü Kuzey Londra’nın Enfield bölgesinde bir sanayi birimine baskın düzenledikten sonra 109 kilo kokain ve 15 kilo eroin ele geçirdikleri açıklandı.

Uyuşturucunun piyasa değeri ise 10 milyon 220 bin pound olduğu kaydedildi.

20’li, 30’lu ve 40’lı yaşlardaki 10 kişinin soruşturması hala devam ediyor. OCP’den Dedektif Baş Müfettişi Mark Brookes şunlar söyledi:

‘‘Bu operasyon, önemli ölçüde kokain ve eroin ele geçirilmesine neden olan, Met ve NCA arasında çalışan ortaklığın bir başka harika örneğidir. Ele geçirilen uyuşturucular insanlara ve topluluklara büyük zarar verme potansiyeline sahip oldukları Londra sokaklarında ve ötesine ulaşmasını engelledi. Bu operasyonlar karmaşık ve yoğun kaynak gerektirse de organize suç ağlarını bozmak ve topluluklarımızı güvende tutmamızı sağlamak için hayati önem taşıyor. Uyuşturucu, şiddet ve organize suç arasında ayrılmaz bir bağlantı olduğunu biliyoruz – bu yüzden uyuşturucu ithalatı ve tedarikiyle mücadele, Londra’daki şiddet suçlarını azaltma çalışmalarımızın çok önemli bir parçası.”

Soruşturma devam ediyor.

LG