Son Dakika Haberler

Elon Musk insan beynine yerleştirmeyi planladığı çipi geliştirdiklerini açıkladı

Elon Musk insan beynine yerleştirmeyi planladığı çipi geliştirdiklerini açıkladı
Okunma : 1.297 views Yorum Yap

Önce Discovery dergisinde yer alan bir makalede, Elon Musk‘ın insanlara çip takma konusunda yeni bir proje içerisinde olduğu yazıldı.

Elon Musk 16 Temmuz 2019 tarihinde insan beynine yerleştirmeyi planladıkları çipin ilk  tanıtımını yapmıştı. Çip kafatasından açılacak 8mm’lik bir delikten yerleştirilecek. Cep telefonumuzu bluetooth’la beynimize bağlaycak ve telefonumuzu düşünerek kontrol edebileceğiz. Sonraki aşamada ise beynimize yabancı dil eğtimi, müzik aleti çalma gibi beceriler yükleyebileceğimizi ön görüyor. Böylece Musk, yörüngeye yerleştireceği uydular üzerinden tüm insanları düşünce yolu ile internete bağlamış olacak.

Fareler ve maymunlarda denendi

Koronavirüs salgınından 6 ay önce Elon Musk’ın insanlara çip takma projesiyle ilgilendiği ortaya çıktı. Çiplerin farelerde ve maymunlarda denendiğini açıklayan Elon Musk, insanlara uygulamak için ise 2020 yılını gösterdiği belirlendi. Bu projenin koronavirüs salgınından önce duyurulması, kafalarda soru işareti bıraktı.

Sözkonusu yazıda, insanların tedavisi için kullanılacağı belirtilse de, küresel şer güçlerin asıl amacının insanları yönlendirmek ve yönetmek olduğu bilinen bir gerçek.

Musk, gizli Neuralink girişiminin 2020’de bir süre insan beyinlerini bilgisayarlara bağlamayı umuyor.

Musk son yaptığı açıklamda çalışmalarının devam ettiğini ve daha da geliştirdikleri sistemi sosyal medya hesabından mükemmel (awesome) olarak duyurdu…