Son Dakika Haberler

Ekonomik Örgütler Platformu’ndan açıklama

Ekonomik Örgütler Platformu’ndan açıklama
Okunma : 37 views Yorum Yap

Kıbrıs Türk Ticaret Odası, Kıbrıs Türk Sanayi Odası, Kıbrıs Türk Otelciler Birliği ve Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği’nden oluşan Ekonomik Örgütler Platforumu, “bu sürecin öncelikle en az can kaybı ve telafi edilebilir ekonomik kayıplar ile atlatılması için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da elimizdeki imkanlar dahilinde her türlü katkıyı yapacağız” açıklamasında bulundu.

Açıklamada, “Bu süreç içerisinde iş yerleri kapalı bulunan iş insanları ve esnafımız kapalı bulundukları 51 günlük sürede hiçbir gelirleri olmadan çalışanlarına sahip çıkmış; halk sağlığını ön plana alarak toplumsal dayanışmayı görev bilmiş ve virüsle mücadelenin bugüne kadar olan kısmında üzerine düşen görevi yerine getirmiştir” denildi.

Açıklama şu ifadelerle devam etti:

“Tüm kesimlerin hayati, ekonomik ve sosyal fedakarlıkları sayesinde gerekli tedbirlerin alınmasıyla normalleşme sürecine adım atarak işe dönüş noktasına gelmiş bulunmaktayız.

Bu süreçte iş yerleri olarak Sağlık Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ilan ettiği tedbirlerle çalışma koşullarına sadık kalarak mücadelenin bundan sonraki bölümünde de salgın karşısında üstün çıkmak sorumluluğumuz vardır.

Artan sağlık kapasitemiz ve doktorlarımızla sağlıkçılarımızın bu virüsle mücadelede edindiği tecrübe bu konuda bize güven vermektedir. Ekonomik Örgütler Platformu sağlık altyapısının güçlendirilmesinin de yakın takipçisi olmaya devam edecektir.

İnsanlığın bugün sahip olduğu tıbbi olanaklar ve diğer imkanlar ile bu mücadeleyi kazanacağına olan inancımız tamdır.

Ekonomik Örgütler Platformu olarak bu sürecin öncelikle en az can kaybı ve telafi edilebilir ekonomik kayıplar ile atlatılması için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da elimizdeki imkanlar dahilinde her türlü katkıyı yapacağımızı duyurmak istiyoruz.”