Son Dakika Haberler

Doktorlar tarafından canlı canlı morga konulan bebeği ölümden cenaze ekibi kurtardı

Doktorlar tarafından canlı canlı morga konulan bebeği ölümden cenaze ekibi kurtardı
Okunma : 7 views Yorum Yap

Brezilya’da erken doğum yapan 18 yaşındaki kadının bebeği morga gönderildi. Hala hayatta olduğu olduğu anlaşılan bebek, yeni doğan yoğun bakımına alındı. Sağlık Bakanlığı skandal olayla ilgili soruşturma başlattı.

Brezilya’nın Ariquemes şehrinde 18 yaşındaki bir kadın, geçen hafta karnında aşırı ağrı ve kanama şikayeti ile doktora gitti. Doktorlar genç annenin hamile olduğunu fark etmedi. Aynı şikayetleri devam eden anne tekrar hastaneye gitti.

 

7 aylık hamile olduğu anlaşılan kadın bebeğini dünyaya getirdi. Doktorlar, bebeğin ölü olduğunu açıklayıp hastanenin cenaze görevlilerinden, bebeğin gömülmesi için gereken işlemlerin yapılmasını istedi.

Cenaze işlemini yapan ekibin başı, bebeğin kalbinin attığını fark etti. Durumun doktorlara bildirilmesi üzerine bebek yeni doğan yoğun bakımda tedavi altına alındı.Bebeğin durumunun iyiye gittiği belirtilirken anne hastaneden taburcu edildi.İsmi Augustus olan bebeğin büyük annesi, ziyaret ettiğinde torununun gözlerinin açık olduğunu, el ve kollarını hareket ettirdiğini söyledi.

Büyükanne, doktorların torununu kurtarmak için hiçbir çaba sarf etmediklerini, öldüğü düşünülen bebeğin birkaç saat sonra morg ekibinin şefi tarafından yaşadığının fark edildiğini söyledi. Sağlık Bakanlığı olay ile ilgili soruşturma açtı.