Son Dakika Haberler

Direktif Jeff Bezos’tan: “Amazon, Bitcoin ile ödeme kabul edecek”

Direktif Jeff Bezos’tan: “Amazon, Bitcoin ile ödeme kabul edecek”
Okunma : 10 views Yorum Yap

 

 

 

Bir süredir e-ticaret devi Amazon’un Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile ödeme kabul edeceği söylentileri konuşuluyordu.

CITY A.M. adlı haber sitesi şirket içinden birisi ile iletişime geçtiğini ve Amazon’un yıl sonuna kadar Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile ödeme kabul etmeye başlamak istedikleri söylentisini doğruladığını aktardı.

“Amazon’un kripto projesi sadece gelecekte kripto para birimi ödeme çözümleri kurma isteği ile sınırlı değil. Bu, Amazon’un nasıl çalışacağına dair gelecekteki mekanizmanın eksiksiz, iyi tartışılmış, ayrılmaz bir parçası. Proje Bitcoin ile başlıyor, Ethereum, Cardano ve Bitcoin Cash’in de aralarında bulunduğu popüler sekiz kripto para birimi ile devam ediyor. Direktif en tepeden, Jeff Bezos’tan geldi.”

Haberde ismi ve pozisyonu paylaşılmayan kaynak ayrıca Amazon’un 2019 yılından bu yana kripto para ile ödeme projesi üzerinde çalıştığını, ödeme seçeneği olarak kripto para birimini kullanmaya başladıktan bir yıldan sonra, kendi kripto parasını çıkarmaya yönelmesinin mümkün olduğunu da belirtiyor.

Tüm bu söylentiler konuşulurken şirketin kripto ödeme projesi ile ilgili Amazon’dan ya da yetkili bir kişiden resmi bir açıklama gelmedi.