Son Dakika Haberler

Devlet Fotoğraf Yarışması Sergisi bugün açılıyor

Devlet Fotoğraf Yarışması Sergisi bugün açılıyor
Okunma : 68 views Yorum Yap

 

 

Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı’na bağlı Kültür Dairesi’nin Telsim’in iletişim desteğiyle düzenlediği 31. Devlet Fotoğraf Yarışması Sergisi bugün açılıyor.

Kültür Dairesi’nden verilen bilgiye göre, İsmet Vehit Güney Sanat Merkezi’ndeki serginin açılışı bugün saat 18.30’da Başbakan Yardımcısı Turizm Kültür Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu tarafından gerçekleştirilecek.

Serginin açılışında Kültür Dairesi projesi olarak hayata geçirilen, sözlerini Kültür Dairesi Müdürü Şirin Zaimağaoğlu’nun yazdığı, bestesini Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları Müdürü Müzisyen Nazım Ced’in yaptığı, kayıt ve aranjesini Kazım Özalp’ın üstlendiği ve Umut Albayrak’ın seslendireceği “Eksik Şubat” isimli eser depremde kaybedilenler için ilk kez seslendirilecek.

90 katılımcının toplam 1660 fotoğraf ile katıldığı yarışmada, 34 katılımcının 89 fotoğrafı sergilenecek. Ödül heykelcikleri ile teşekkür belgeleri sergi açılışında, ödül çekleri de sergi kapandıktan sonra Kültür Dairesi’nde takdim edilecek.

Sonuçları 21 Mart’ta açıklanan yarışmanın ödül töreni 6 Şubat’ta Türkiye’de yaşanan deprem felaketi nedeniyle ertelenmişti.

Bu yıl ilk kez altı kategoride gerçekleştirilerek toplam 15 ödül verilen yarışmada başarı ödülleri, Fatma Arca, Engin Arca, Hasan Bağlar, Kutlay Muazzez Halkseven ve Mehmet Gökyiğit’in, mansiyonlar da Yıltan Taşçı, Veysi Canateş, Başar Taşlı, Altuğ Galip ve Ulaş Sönmez’in olmuştu.

Yarışmada, Kültür Dairesi Özel Ödülü’nü Atila Karaderi ve Seçici Kurul Özel Ödülü’nü ise Hasan Bağlar almaya hak kazanmıştı. Yarışmanın iki kategorisinde başarı ödülü almaya hak kazanan Mehmet Gökyiğit, toplam 11 fotoğrafının sergileme alması sonucunda En Fazla Eseri Sergilenen Fotoğrafçı Ödülü’nün de sahibi olmuştu.