Son Dakika Haberler

Deprem bölgesinde görev alan personele takdir belgeleri verildi

Deprem bölgesinde görev alan personele takdir belgeleri verildi
Okunma : 20 views Yorum Yap

 

Başbakan Ünal Üstel, deprem bölgesinde görev alan Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığına bağlı personele takdir belgelerini takdim etti

Taktim töreninde konuşma yapan Başbakan Ünal Üstel, konuşmasında 6 Şubatta meydana gelen deprem felaketinde hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet dilerken ailelerine ise başsağlığı diledi.

Deprem felaketinde KKTC’nin askeriyle, polisiyle, itfaiyesiyle ve Sivil Savunma Teşkilatıyla birlikte anavatan Türkiye’nin yanında olunduğunu, gereken her türlü desteğin verildiğini ve verilmeye devam edeceğini belirten Başbakan Üstel, “Anavatanımızın yaşadığı acı bizim acımız, yaşadıkları üzüntü bizim üzüntümüzdür” dedi.

Yaşanan deprem felaketiyle birlikte anavatan Türkiye’de yaklaşık 50.000 e yakın kişinin hayatını kaybettiğini, bu büyük acının KKTC olarak anavatan Türkiye ile birlikte paylaşıldığını ifade etti.

Deprem bölgesinde görev alan ekiblerle ilgili de  açıklamalarda bulunan Başbakan Ünal Üstel, 142 askeri personelin, 25 polisin ve 20 itfaiye personelinin görev aldığını aktardı.

Başbakan Ünal Üstel,  yaşanan deprem felaketinde görev alan asker, polis ve  itfaiye personeline teşekkür ederken, “Deprem bölgesinde görev yapan birbirinden değerli tüm personele ülkem adına yürekten teşekkür ederim” dedi.

Anavatan Türkiye’de yaşanan bu felaketten ders çıkarılması gerektiğini de ifade eden Başbakan Ünal Üstel, ” Bu düşünceyle mecliste çalışmalar yapıyoruz. Hükümet olarak hedefimiz ülkemizi doğal afetlere karşı hazır hale getirmektir” dedi.

Başbakan Ünal Üstel, ” Bizim gaylemiz KKTC’dir. Ülkemizin insanlarıdır, insanlarımızın yarınlarını garanti altına almaktır” dedi.