Son Dakika Haberler

Değirmenlik Bölgesi’ne Prefabrik Sağlık Merkezi inşa ediliyor

Değirmenlik Bölgesi’ne Prefabrik Sağlık Merkezi inşa ediliyor
Okunma : 17 views Yorum Yap

 

 

Sağlık Bakanı İzlem G. Altuğra, Ocak sonunda Değirmenlik Sağlık Merkezinin gözle görülür şekilde güvensiz olduğunun tespit edilmesinin ardından Değirmenlik Belediyesi ile ortak yürütülen proje kapsamında Değirmenlik bölgesine prefabrik bir sağlık merkezi inşa edileceğini açıkladı

Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ Altuğra, Sağlık Bakanlığı ve Değirmenlik Belediyesi ile ortak yürütülen proje kapsamında Değirmenlik Bölgesi’ne prefabrik bir Sağlık Merkezi inşa edileceğini açıkladı.

Altuğra, Sağlık Bakanlığı ile Değirmenlik Belediyesi’nin ortak projesi ile Değirmenlik Bölgesi’ne yaklaşık 250 metrekare  büyüklüğünde prefabrik bir Sağlık Merkezi inşa edileceğini kaydetti.

Ocak ayı sonunda Değirmenlik’te bulunan  sağlık merkezinin gözle görülür şekilde güvensiz oluğunu tespit ettiklerini belirten Altuğra, güvensiz bir binada halkımıza  sağlık hizmeti vermenin tehlike arz etmesinden dolayı sağlık merkezinin boşaltıldığını söyledi.

Altuğra, tam donanımlı bir sağlık merkezi tamamlanıncaya kadar bu geçiş sürecinde bölge halkımızın mağdur olmaması için bu projenin hayata geçeceğini dile getirdi.

Altuğra, inşa edilmesi hedeflenen yeni prefabrik sağlık merkezinin yapımının yaklaşık 2 ay içerisinde tamamlanmasını  öngördüklerini ifade etti.

Altuğra, prefabrik inşaatın tamamlanmasıyla bölge halkına sağlık hizmetlerinin kesintisiz devam edeceğini vurguladı.