Son Dakika Haberler

DAÜ Rektörlük seçimini Prof. Dr. Aykut Hocanın kazandı

DAÜ Rektörlük seçimini  Prof. Dr. Aykut Hocanın kazandı
Okunma : 45 views Yorum Yap

Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde rektör adayını belirlemek için gerçekleşen ikinci tur eğilim yoklamasında %63.03’lük oyla Prof. Dr. Aykut Hocanın seçimi önde bitirdi.
Prof Dr. Aykut Hocanın yaptığı teşekkür konuşmasında  olgun ve demokratik bir süreç  yürütüldüğünü belirterek,  DAÜ ailesi olarak birlik ve beraberlik içinde oldukça çözülemeyecek sorun olmadığını söyledi.
Birinci turdaki adaylara ve ikinci turda yarıştığı Prof. Dr. Ahmet Sözen’e de teşekkür eden Hocanın, seçim sürecinde farklı projelerin ortaya çıktığını tek hedefin ise DAÜ’nün ileriyle götürülmesi oldugunu vurguladı.
Hocanın, eğilim yoklamasında kendine verilen destek için herkese teşekkür ederek, “yapacak çok işimiz var planlamaları yapıp sunduğumuz projeleri DAÜ’ nün ileriye götürülmesi için çalışacağız” dedi.
Prof. Dr. Ahmet Sözen de, tüm adaylara teşekkür ederek, demokratik bir secim sureci yadansigini söyledi. DAÜ çalışanlarına da çok teşekkür eden Sözen, DAÜ’nün şeffaf ve siyası kaygilardan uzak bir yapiya kavusmasi gerektiğini ifade etti.
Seçim sonuçları yarın DAÜ Senatosu’nda onaylanarak, onaylanan rektör adayı Vakıf Yöneticiler Kurulu’na sunulacak.