Son Dakika Haberler

DAÜ Öğrenci Seçme, Yerleştirme Ve Burs Sistemi Başvuruları 15 Haziran’a Kadar Uzatıldı

DAÜ Öğrenci Seçme, Yerleştirme Ve Burs Sistemi Başvuruları 15 Haziran’a Kadar Uzatıldı
Okunma : 69 views Yorum Yap

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Öğrenci Seçme, Yerleştirme ve Burs Sistemi başvuruları, talepler doğrultusunda, 15 Haziran Pazartesi 23:59’a kadar uzatıldı.
Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği programları hariç, diğer programlara çevrimiçi (online) başvuru ile lise not ortalamalarına göre öğrenci alınacak.

DAÜ’ye yapılan başvurunun 1800’ü aşkın olduğu ve sistemde taleplerin gelmeye devam etmesi sebebiyle başvuruların 15 Haziran Pazartesi gününe kadar uzatıldığı duyuruldu. Başvurusu tamamlanmamış ya da yeni başvuru yapacak olan öğrencilerin 15 Haziran Pazartesi 23:59’a  kadar online olarak www.emu.edu.tr/tr linkini tıklayarak yapılabilecekleri hatırlatıldı.

Kimler Başvuru Yapabilir?

DAÜ Öğrenci Seçme, Yerleştirme ve Burs Sistemi’ne, KKTC uyruklu (çift uyruklular dahil), KKTC’de veya KKTC dışında örgün eğitim veren lise veya dengi bir okul mezunu veya mezun adayı öğrenciler ile lise öğrenimini kesintisiz (4 yıl) KKTC’de örgün eğitim veren bir eğitim kurumunda tamamlayarak mezun olan veya olacak olan TC vatandaşı öğrenciler başvuru yapabiliyor. Öğrenciler, başvurularını ücretsiz olarak www.emu.edu.tr adresinde yer alan DAÜ Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi’ne yapabilir. Başvurular ile ilgili yerleştirme sonuçları 19 Haziran tarihinde açıklanacak.