Son Dakika Haberler

Covid-19 destek fonundan yararlanıp Pokemon kartı aldı

Covid-19 destek fonundan yararlanıp Pokemon kartı aldı
Okunma : 6 views Yorum Yap

 

 

 

 

ABD’nin Georgia eyaletinde yaşayan bir kişi, Covid-19 destek fonuyla 57 bin 789 dolar (558 bin 289 lira) ödediği bir Pokemon kartı satın aldığı gerekçesiyle dolandırıcılıkla suçlanıyor.

Vinath Oudomsine, Temmuz 2020’de ‘yalan beyanda bulunarak’ devletten aldığı fonla borçlar, kira, üretim maliyeti, çalışanların maaşlarını ödemek zorundaydı. Başvururken yılda 235 bin dolar (2,27 milyon lira) cirosu olan, 10 çalışanı bulunan bir şirketi olduğu bilgisini paylaştı. Küçük esnafa destek veren birlik, Oudomsine’in hesabına Ağustos 2020’de 85 bin dolar yatırdı.

Ancak Oudomsine aldığı yardımın büyük kısmını tek bir Pokemon kartına yatırmıştı.

Bu yıl Ocak ayında durumu fark eden savcılık Oudomsine hakkında soruşturma başlattı. Mahkemede suçlu bulunduğu takdirde 20 yıla kadar hapis ve 250 bin dolar para (2,41 milyon lira) cezasına çarptırılabilir.

 

Nadir bir Pokemon kartı açık artırmada 240 bin dolara satılmıştı

Artık üretilmeyen, piyasada eşi bulunmayan nadir kartların, tasoların ve figür gibi eşyaların inanılmayacak rakamlara alıcı bulduğu haberlerle artık sık sık karşılaşıyoruz. Koleksiyonerler tarafından havada kapılan bu eşyalar bazen öyle rakamlara satılıyor ki bu satışlara anlam yüklemek biraz güçleşiyor. Geçtiğimiz günlerde tam da böyle bir açık artırma gerçekleştirildi. Pokemon Company‘nin CEO‘su Tsunekazu Ishihara‘nın üzerinde bulunduğu bir Pokemon kartı, satışa sunuldu. 500 dolarlık fiyat ile açılış yapıldı, artırmada gelen 31 teklif sonrası 247 bin 230 dolarlık dudak uçuklatan teklif verildi ve bu nadir kart sahibine kavuşmuş oldu.