Son Dakika Haberler

CORONA’NIN ÖĞRETTİKLERİ – Ramadan Cafer

CORONA’NIN ÖĞRETTİKLERİ – Ramadan Cafer
Okunma : 205 views Yorum Yap

CORONA’NIN ÖĞRETTİKLERİ

Corona salgını dünyaya çalışmadığı yerden sordu ve bütün ezberleri bozdu.  Hani dünya liderleri, dev güçler, Ulus birlikleri falan vardı ya, meğerse hepsi gözle görülmeyen,  belki de picogram ağırlığındaki bir virüse ya da pamuk ipliğine bağlıymışlar.

​Mesela , Amerika Birleşik devletleri, 30 sene süren Vietnam savaşında 58.175 askerini kaybetti.  Son iki ayda Corona Virüsünden kaybettiği vatandaş sayısı bu sayıyayaklaştı. Yani, uzak bir coğrafyada 30 yılda kaybettiği asker sayısı kadar vatandaşını kendi ülkesinde bir tek silah sesi duyulmadan iki ayda kaybetti.

​Birleşik devletlerin tarihinde ilk kez 50 eyalette Olağan Üstü Hal ilan edildi.  Bir çok eyalet de iflaslarını açıklamak üzere. Devlet Başkanları  halkına virüsten  korunmak amacıyla  dezenfektanları için diyebilecek kadar konuya hakim.

Petrol zengini ülkeler vardı. Hani Krallarının altınklozetleri olan.  Tüm ekonomilerini petrollerine bağlamışlardı. Şimdi petrol sudan ucuz.   Yakında haberlerini duyarız.

Petrol fiatları böyleyken içimizden birilerini devşirme akılları ile MAVİ VATAN projesi de  neymiş, Bakın Petrol de  para etmiyor dediklerini duyar gibiyim.

Bu eksik fikirlileri şunu söylemek isterim.  MAVİ VATAN projemiz sahip olduğumuz malların adımıza tescilidir. Başka bir deyişle mallarımızın tapularını almamızdır. Bu komşu sevdalılarını üzecek bir haberim daha var. Bu güne kadar birlerşik bir Kıbrıs ve eski düşman yeni kankalarımız ile el ele Avruğa Birliğine diyorlardı ya.

Hah, işte o pek heveslendikleri Avrupa Birliği S.O.S veriyor. İngiltere erken farkına vardı ve bay bay dedi. Corana’da yaşananalardadan sonra Almanya dışındaki diğer ülke vatandaşları Birliğe lanet okumaya başladı.  Almaya kuyruğu dik tutmaya çabalıyor. Yani, pek heveslendikleri, gözlerinde büyüttükleri Avrupa Birliği, gözler görülmeyen virüse teslim oldu. Sizin hayaller de böylece virütik bir hale büründü. Aman, sakın siz birisinin aklına uyup, dezenfektan içmeye falan kalkmayın.

Hele, hele  Güneyden gelen 5 kutu ilaçla bu iş hiç olmaz.  Bakınız karşısında olduğunuz Türkiye’den uçak uçak ilaç ve tıbbi malzeme geliyor. Allah saklasın bir hastalık halinde bu ilaçları sizde kullanabilirsiniz.

24 Nisan önemli bir gün. Annan planı ihaneti, Ermeni soykırımı yalanları bu tarihi gösteriyor. Şimdi, Türkiye’ye Avrupa Birliği baskı yapıyor, Ermeni soykırımını tanı, Kürtlere toprak ver diyorlar. Bu konuda en çok bağıran nedense ???  Haritamızın Güneyinde yaşayanlar. Şimdi, Batı Trakya’da yaşayan soydaşlarımıaz baskı altında kebdi dillerinde eğitim yapamıyorlar.  Verin haklarını dediğimizde Yunanistan onlar Müslüman azınlık diyebiliyor.  Avrupa Birliği bu soydaşlarımız için bakar kör durumunda.

Yani, değerli okurlarım Corona ikinci bir milat bana göre. Tarihler Coronodan önce, Coronadan sonra diye yazılacak.

Ramadan CAFER