Son Dakika Haberler

Büyük kaza ucuz atlatıldı: Ayağı kayıp uçuruma düştü

Büyük kaza ucuz atlatıldı: Ayağı kayıp uçuruma düştü
Okunma : 65 views Yorum Yap

 

 

Taşkent bölgesinde yürüyüş yaparken ayağı kayıp dengesini kaybeden bir kişi, uçurumdan düştü. İhbar üzerine polis, sağlık ve Lefkoşa İtfaiye Şubesi ekipleri olay yerine sevk edildi. Yaralı şahıs, kaldırıldığı hastanede tedavi altına alındı.

Taşkent Doğa Parkı Direktörü Kemal Basat, sosyal medya hesabından “Büyük kaza ucuz atlatıldı!” başlıklı bir paylaşım yaptı:

“Büyük kaza ucuz atlatıldı!

Bugün de bir insan kurtardık. İtfaiye’nin 1190 Yaban Hayat Destek Hattı’na ulaşarak Taşkent bölgesinde bir kişinin kayarak uçurumdan düştüğü haberi üzerine derhal arama çalışmalarını başlatan ekiplerimiz kısa sürede söz konusu kazazedeye ulaştı ve bir taraftan durumu hakkında gerekli bilgileri yetkililere iletirken diğer yandan da sağlık ekipleri olay yerine gelene kadar yanında bekledi.

Uçurumdan yaklaşık 30 metre aşağıya düşen kişi kısa sürede olay yerine gelen itfaiye, sağlık ve polis ekipleri ile beraber sedye ile ambulansa taşındı.

Öğrendiğimiz kadarı ile çok ciddi bir yaralanma olmaması büyük şans ve sevindirici.

Lefkoşa itfaiye ekibinin pratik düşünerek bize ulaşması 5-10 dakika için bile olsa kazazedenin yanına varmamızı ve onunla konuşarak bir nebze olsun onu rahatlatmamızı ve sağlık ekipleri gelene kadar bilincini açık tutmamıza imkan sağladı. Ardından sağlık ekipleri, itfaiye ve polis kısa sürede olay yerine gelip gerekli müdahaleleri yaptılar, kendilerine teşekkür ediyoruz.

Bu zamanlarda yerler, özellikle yeşil otların üzeri çok kaygan olabiliyor. Doğaya çıkılacağı zaman doğru ayakkabı seçimi ve basılan yerlere çok dikkat edilmesi şart. Lütfen gerekli önlemleri alalım ve çok dikkatli olalım.”